w , ,

Ostatni zabieg chlorkiem wapnia z aminokwasami przed zbiorem – Komunikat Sadowniczy

Producenci jabłek dążą cały sezon do uzyskania jak najlepszej jakości owoców z wysokimi parametrami. Do uzyskania odpowiednich parametrów niezbędne jest nawożenie odpowiednimi produktami, w tym między innymi produktami z zawartością wapnia.

Na rynku istnieje wiele produktów wapniowych, nie zawsze te najdroższe produkty są najbardziej skuteczne – informował na początku sezonu znany ekspert w dziedzinie sadownictwa Robert Sas z IPSAD.

Jednym z najważniejszych etapów nawożenia przed zbiorem jest dostarczanie wapnia owocom. Wapń jest decydującym składnikiem w zdolności przechowalniczej owoców.  Brak wapnia powoduje między innymi GPP, potocznie nazywaną przez sadowników korkiem. Sadownicy w celu zapobiegania GPP, stosują CaO w postaci chlorku wapnia.

Zabiegi wapniem wykonywane są w odstępach około 7 dni, aż do zbioru owoców. Wielu sadowników przed samym zbiorem owoców wykonuje zabieg chlorkiem wapnia w zwiększonej dawce ( od 15kg/ha). Niestety, ale mimo ekonomicznego zabiegu względem finansowym, może okazać się, że produkt nie jest przyswajalny tak, jak byśmy tego oczekiwali. Dlatego też doradcy zalecają do chlorku wapnia dodawać aminokwasy, aby ograniczyć fitotoksyczność  i zwiększyć jego przyswajalność.

O wyborze odpowiedniego produktu aminokwasowego do zabiegu chlorkiem wapnia opowie Państwu Karol Madej z sklepu „U SOPLA” w Izabelin-Górki, natomiast o składzie  i dawkowaniu Pani Karolina Marzecka z firmy Valagro:

MEGAFOL zawiera szereg biomolekuł, które pomagają roślinom przetrwać m.in. stres wywołany przymrozkami, suszą czy ulewą. Oddziaływuje na stabilizację błon komórkowych i prawidłowe funkcjonowanie  białek regulowanych niską temperaturą oraz wpływa na regulację wiązania wapnia w komórce- uniemożliwiając depolaryzację błon a tym samym przetrwanie komórek, w warunkach stresu.

MEGAFOL jest roślinnym biostymulatorem o funkcji ANTY-STRESOWEJ oraz pełni funkcję aktywatora wzrostu który zwiększa plon i poprawia jego jakość. Zawiera  w 100% składniki organiczne pochodzące naturalnych ekstraktów roślinnych.

W warunkach stresu – chroni plon
W normalnych warunkach – poprawia aktywność i produktywność roślin

Zawiera czynniki wzrostu, które regulują aktywność aparatów szparkowych. W ten sposób roślina jest stymulowana do lepszej obrony w przypadku wystąpienia czynników stresujących. Betainy są naturalnymi osmolitami. Oznacza to, że aktywnie zapobiegają stresowi osmotycznemu (susza, zasolenie, wysoka temperatura) i poprawiają retencje komórek zapobiegając ich odwodnieniu.

Zawarte w MEGAFOLU specyficzne aminokwasy zapewniają optymalną ochronę i odtworzenie najważniejszych funkcji metabolicznych.

POBUDZA WZROST ROŚLIN:

MEGAFOL zawiera aminokwasy, które zwiększają aktywność fotosyntetyczną roślin co zapewnia większą ilość energii dla rozwoju i wzrostu.Dzięki zawartości naturalnych z ekstraktów roślinnych poprawia  również rozwój rośliny

AKTYWNOŚĆ TRANSPORTOWA:

MEGAFOL poprawia pobieranie nawozów i innych substancji podawanych roślinie.

MEGAFOL może być z powodzeniem stosowany łącznie z fungicydami, herbicydami, insektycydami i nawozami. Skuteczność i szybkość działania tych preparatów wzrasta przy ich stosowaniu łącznie z MEGAFOLEM.

Przy stosowaniu z selektywnymi herbicydami występuje szybsza eliminacja chwastów.

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Początek tygodnia jeszcze dosyć ciepły. Od czwartku może się zdecydowanie ochłodzić.

Stawki w sezonie 2021/2022 za wynajem komór chłodniczych.