w

Stawki w sezonie 2021/2022 za wynajem komór chłodniczych.

Stawki w sezonie 2021/2022 jakie są proponowane za najem komór chłodniczych to stawki od wstawionej skrzyni lub od kilograma wstawionych jabłek. Wynajmujący komory za jedną skrzynię wołają od 75 złotych w górę. Oferty zawierają informację do, kiedy jest możliwość przechowywania jabłek, a czym dłużej tym stawka większa. Ceny od kilograma wstawionych jabłek do komór kształtują się w granicach od 8 do 15 groszy, każdy kolejny miesiąc trzymania to dodatkowa opłata w granicach od 5 do 7 groszy za kilogram.

Pan Piotr wynajmujących komory od kilograma jabłek informuje nasz portal:

Mam do wynajęcia komory 250 ton ULO z pełną kontrolą lub zwykłe przechowalnie po 100 ton. Dodatkowo osobom wynajmującym u mnie komory oferuje możliwość sortowania w dowolne opakowanie w cenie 25 – 30 gorszy od kilograma. Oczywiście również mogę za dodatkową opłatą zaproponować sadownikom wstawiającym jabłka na długi okres – MCP. Jak wiemy, najdroższy jest pierwszy miesiąc zamknięcia, który liczę w granicach od 8 do 15 groszy od kilograma, każdy kolejny miesiąc to dodatkowy koszt od 5 do 7 groszy za kilogram, przy założeniu, że ktoś wynajmuje całą komorę. Płatności sadownicy mogą dokonywać na bierząco. Podobno ma zdrożeć prąd od nowego roku, więc trzeba być też na to przygotowanym. Jak ktoś będziep chętny, to się z nim dogadam, jak sadownik z sadownikiem, zdzierać z nikogo nie chce, ale tez nie dołożyć do tego. Ja liczę, że te 2 – 3 grosze na kilogramie powinno mi na czysto zostać.

Pan Mariusz wynajmujący komory od skrzyni informuje nasz portal:

Pobieram opłatę 75-80 złotych od skrzyni, jeśli trzymamy ją do lutego/marca, a jeśli ktoś chce trzymać do kwietnia lub dłużej to wtedy dodatkowa opłata 10 złotych od skrzyni za każdy kolejny miesiąc. 

Przypomnijmy, tylko że stawki w tym roku za najem poszły w górę. W roku poprzednim stawka za wynajęcie komory do lutego/marca od skrzyni wynosiła od 50 do 70 złotych, a stawka za kilogram jabłka wstawionego do marca wynosiła 25 groszy.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ostatni zabieg chlorkiem wapnia z aminokwasami przed zbiorem – Komunikat Sadowniczy

Szkodnik, który niszczy lokalnie nawet 100% plonów!