w , ,

Ochrona plantacji i sadów przed zwierzyną i ptakami

Uprawy sadownicze i owoców miękkich są szczególnie narażone na szkody ze strony zwierząt. Krytyczny okres ryzyka przypada na czas dojrzewania owoców. Ptaki i zwierzęta leśne, takie jak sarny, jelenie i dziki, mogą powodować znaczne straty poprzez zjadanie owoców, obgryzanie kory i łodyg, niszczenie agrowłókniny oraz wykopywanie roślin.

Na rynku polskim są dostępne narzędzia do skutecznego odstraszania zwierząt i ptaków. Zapraszamy do filmowej prezentacji różnych rozwiązań:

Firma AgroPixel oferuje szeroki wachlarz produktów do ochrony upraw przed szkodnikami:

  • PtakoStrach: Urządzenie łączące w sobie odstraszanie dźwiękowe i wizualne. Emituje melodie oraz porusza sylwetkę ludzką, skutecznie płosząc ptaki. Posiada pojemną baterię (38 Ah) i opcjonalny system ładowania fotowoltaicznego. Dodatkowo
    opcjonalny system ładowania fotowoltaicznego i monitoring GPS. System dźwiękowy skuteczny wobec wielu gatunków ptaków i zwierząt takich jak: zające, dziki, sarny, jelenie.
    Cena od 2430 zł brutto
  • Anty Bird: Dźwiękowy odstraszacz ptactwa z dwoma głośnikami kierunkowymi, zapewniając ochronę 360°. Posiada akumulator zapewniający miesiąc pracy oraz bogatą bibliotekę dźwięków uniemożliwiającą ptakom przyzwyczajenie się. Wodoodporna obudowa przypominająca budkę dla ptaków nie wzbudza podejrzeń. Dostępny w wersji do odstraszania ptaków i zwierzyny. Koszt od 950 do 1500 złotych brutto.
  • PK: System odstraszania zapachowego oparty na biodegradowalnych kostkach z kompozycjami zapachowymi zniechęcającymi dziki, jelenie, sarny i wydry. Zapach jest chroniony przed czynnikami atmosferycznymi, a jedna kostka wystarcza na 5 metrów bariery. Zestaw na 400 metrów bariery kosztuje 130 zł brutto.
  • Ptak Drapieżny: Model ptaka drapieżnego na tyczce (7 metrów) imituje ruch drapieżnika, skutecznie płosząc szpaki, kwiczoły i inne ptaki. Zestaw z tyczką, sznurkiem i modelem ptaka kosztuje 250 zł brutto.

Firma AgroPixel oferuje kompleksowe rozwiązania chroniące uprawy i sady przed szkodami wyrządzanymi przez ptaki i dziką zwierzynę. Szeroki wachlarz produktów, od urządzeń dźwiękowych i wizualnych po systemy zapachowe i imitacje drapieżników, pozwala dobrać optymalną metodę ochrony do specyficznych potrzeb i warunków.

UDOSTĘPNIJ

Mszyca w sadach jabłoniowych

Plantatorzy truskawek załamują ręce. To dla nich wyjątkowo trudny rok.