w , ,

NOWOŚĆ od firmy JAGODA JPS. Kombajn Jagoda 300 do zbioru borówki

Upraw borówki z roku na rok coraz więcej, za to pracowników sezonowych coraz mniej. Choć borówka to owoc deserowy, zbiory kombajnem budzą zainteresowanie plantatorów.

Drugie miejsce w Europie, szóste na świecie. Ale w czołówce Polska plasuje się nie tylko pod względem produkcji owoców borówki, ale także maszyn potrzebnych do ich uprawy i zbioru.

Polscy producenci maszyn do zbioru owoców zaskakują. Od tego roku na rynku dostępne są maszyny zbierające owoce w jakości deserowej.

Na plantacji BOKO w Brzeskiej Woli odbyła się premiera kombajnu do zbioru borówki firmy JAGODA JPS. Kombajn Jagoda 300 to maszyna, nad którą pracowali najlepsi inżynierowie w Polsce. 

Specjalny system zamykających łusek pozwala ograniczyć straty podczas zbioru do minimum. Najważniejsze jest odpowiednie prowadzenie krzewów pod zbiór mechaniczny. Do obsługi maszyny niezbędny jest operator na ciągniku oraz dwie osoby odbierające owoce z taśm.

Zbiór kombajnem Jagoda 300 obniża koszty o 80% i poprawia wydajność pracy. Zastępuje kilkudziesięciu pracowników w sezonie. Maszyna zwraca się w ciągu roku producentowi, który posiada kilka hektarów plantacji. Więcej w materiale wideo:

Więcej danych technicznych:

Kombajn do zbioru owoców jagodowych JAGODA 300 wyposażony jest w dwa innowacyjne pionowe otrząsacze z głowicami 920, które gwarantują skuteczne otrząsanie z delikatnymi wibracjami i są znacznie łagodniejsze dla krzewów niż standardowe głowice otrząsające. Siłę otrząsania można regulować poprzez zmianę masy ciężarków, dzięki czemu otrząsacze mogą być stosowane do różnych owoców jagodowych.

Konstrukcja kombajnu do borówki JAGODA 300 gwarantuje, że spadają tylko dojrzałe owoce i zapewnia ich wysoką jakość bez uszkodzeń.

Minimalne zapotrzebowanie ciągnika do kombajnu to 70 KM. Kombajn porusza się z prędkością 0,8-2 km/h. Wydajność zbioru oblicza się na od 0,25 ha/h do 0,5 ha/h. Jak podaje producent dokładność zbioru z prawidłowo prowadzonej plantacji przekracza 95% . Do obsługi kombajnu niezbędny jest operator ciągnika oraz dwie osoby do odbioru owoców z taśm. Zbiór mechaniczny borówki może odbywać się na plantacjach mających minimum 3 metrowy rozstaw rzędu (umożliwiający przejazd ciągnika).

Ważną zaletą kombajnu do zbioru borówki JAGODA 300 jest fakt, iż można przeprowadzić zbiór na plantacjach prowadzonych na płasko lub na podsypce (zagonach).

Firma JAGODA JPS poza produkcją kombajnów, posiada szeroką gamę produktów do sadownictwa, ogrodnictwa i rolnictwa.

 

Jeśli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktowania się z firmą JAGODA JPS.

Office: +48 46 831 01 96

Mobile:+48 501 782 345

Email: [email protected]

Adres: Pamiętna 15c, 96-100 Skierniewice

 

Czytaj również:

Zbiór mechaniczny. Jaki kombajn wybrać: całorzędowy, czy półrzędowy?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny wiśni na skupie w Gminie Biała Rawska – 28 lipca

Nieszczęśliwy wypadek podczas mechanicznego zbioru wiśni