w

Nieszczęśliwy wypadek podczas mechanicznego zbioru wiśni

foto: KPP Opole Lubelskie

Chwila nieuwagi i zbiór wiśni dla 61-latka omal nie zakończył się tragicznie. Mężczyzna otrząsając drzewo wpadł pod koło służącej do zbioru owoców maszyny podpiętej do ciągnika. Z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w miejscowości Ludwików (gmina Opole Lubelskie). Tuż po godzinie 17:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że podczas prac rolniczych doszło do wypadku.

– Na miejscu policjanci ustalili, że w trakcie otrząsania wiśni 61- letni mężczyzna w nieznanych okolicznościach dostał się pod koło służącej do zbioru wiśni maszyny podpiętej do ciągnika. Z obrażeniami ciała śmigłowcem ratunkowym został przetransportowany do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje aspirant Katarzyna Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Jak ustalili policji, zarówno poszkodowany w wypadku mężczyzna, jak i kierowca ciągnika byli trzeźwi. W związku z sezonem prac polowych policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożność i zdrowy rozsądek.

– Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia -zaznacza aspirant K. Bigos.

źródło: www.dziennikwschodni.pl/

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NOWOŚĆ od firmy JAGODA JPS. Kombajn Jagoda 300 do zbioru borówki

To, co płacą za wiśnie, to skandal – grzmią sadownicy z Grójca.