w , , ,

Nowinki z produktów miedziowych już dostępne na rynku!

Tegoroczne Targi Sadownictwa i Warzywnictwa były doskonałą okazją, żeby zapoznać się z nowościami, jakie zaprezentowano na 2024 rok. Wśród środków ochrony roślin i nawozów również nie zabrakło premier! W związku z tym nasza redakcja udała się do Frusto, gdzie na sadowników czekali przedstawiciele z nowymi produktami, a jednym z nich okazał się preparat miedziowy.

Mowa oczywiście o Elvita Prevent (który ma wielu zadowolonych użytkowników), czyli płynnym, silnie skoncentrowanym nawozie zawiesinowym zawierającym niskocząsteczkową miedź w postaci tlenochlorku miedzi. Przeznaczony jest on do stosowania w uprawie roślin sadowniczych, warzywniczych i rolniczych. Nawóz miedziowy Elvita Prevent zaleca się stosować od początku wegetacji aż do zbioru, a zwłaszcza w momentach zwiększonego zapotrzebowania na miedź. Jak wskazuje Ewelina Błaszkiewicz – przedstawicielka firmy Elvita – w Polsce mamy kilka dostępnych produktów miedziowych, które znacznie się od siebie różnią. My stawiamy na najlepsze rozwiązania, skuteczność i efektywność, dlatego nasz produkt jest bardzo mocno skoncentrowany, czyli mamy bardzo dużo miedzi w miedzi. Warto zatem podkreślić, że zawiesina Elvita Prevent zawiera 35,5% miedzi całkowitej (Cu), w postaci tlenochlorku miedzi w zawiesinie 70%.

Jeśli przyjrzymy się temu zapisowi to 1 l produktu Elvita Prevent zawiera w zawiesinie:  700 g/l „ czystej miedzi „ jako metalu. Natomiast jeśli przełożymy to na „ tlenochlorek miedzi „ to jest to 1250 g /l tlenochlorku miedzi w zawiesinie. 

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu w formie filmu:

Frusto zapewnia profesjonalną i fachową pomoc producentom warzyw oraz owoców. Dostarcza klientom środki ochrony roślin, nawozy oraz biostymulatory. Firma ta odznacza się wysoką jakością oferowanych usług, a ponadto szerokim asortymentem wiodących marek. 

Aby być na bieżąco z nowinkami proponowanymi przez Frusto, otrzymywać promocje, korzystać z wielu możliwości, jakie oferuje firma, warto zainstalować aplikację Frusto, a także śledzić ich social media!

Pierwsza taka aplikacja! Pobierz kompendium wiedzy.

XK

UDOSTĘPNIJ

Nowości w rozliczeniach PIT za 2023 r. Ułatwienia dla rolników!

Ceny jabłek przemysłowych: oczekiwania kontra rzeczywistość