w

Zbigniew Chołyk : Nie ma już miejsca na narzekania, biadolenia i szukania winnych wszędzie tylko nie u siebie.

Core Team to forum współpracy liderów, ekspertów branży owoców i warzyw, doradztwa i nauki. Uczestnicy postawili sobie cel opracowania planu rozwoju sektora i współpracę przy realizacji uzgodnionego portfela inicjatyw. Prace na etapie identyfikacji wyzwań poparły 34 organizacje i firmy.

Zaczęliśmy poważnie rozmawiać o problemach z jakimi się spotkamy już nie w tym roku, tylko z jakim się spotkamy w kilku najbliższych, a nawet kilkunastu latach. Nie możemy się ciągle poruszać po omacku, a tak to w tej chwili w tej branży sadowniczej wygląda. Nie planujemy produkcji, nie wiemy dokładnie ile mamy nasadzeń, jakie odmiany sadzić, czego nie sadzić. Dotyczy to wszystkich gatunków owocowych i warzyw. Przedstawiciele warzyw mówili o swoich problemach. Wydaje mi się, że no czas najwyższy, żeby takie forum powstało i żeby to forum było reprezentacją całej branży owocowo-warzywnej – mówi Zbigniew Chołyk, Prezes grupy Stryjno-Sad.

Jestem bardzo mile zaskoczony tą inicjatywą, rozmowami, pracą w grupach, pracą nad zagadnieniami, które nas bardzo ostatnio bolą. Powinniśmy znać nasze zapasy, nasze zasoby, wiedzieć jak na rynku obracać tym naszym towarem, który przez takie właśnie zaniedbania często jest zbyt tani. Sadownicy są niezadowoleni, że nie mogą sprzedać w godnych cenach. Otwarcie sadowników na takich spotkaniach jest niezwykle potrzebne całej branży, dla funkcjonowania wszystkich gatunków owoców i warzyw. No bo wszyscy mamy te problemy – mówi Zbigniew Chołyk, Prezes grupy Stryjno-Sad.

Nie ma już miejsca na narzekania, biadolenia i szukania winnych wszędzie tylko nie u siebie. Wydaje mi się, że czas najwyższy, żebyśmy zobaczyli, co my robimy, żebyśmy zaczęli patrzeć, co my możemy zrobić sami. Na takich spotkaniach są szefowie organizacji, grup, stowarzyszeń i związków ogrodniczych. Ci ludzie zostali wybrani po to, żeby reprezentować interesy wszystkich. Wiadomo, że na takie spotkanie nie przyjadą wszyscy, zajmując się produkcją, ale przedstawiciele z każdej takiej organizacji być powinni bezwzględnie. To są rzeczy niezwykle ważne. Na takim właśnie forum powinni się oni wypowiadać, bo nic samo się w tej naszej branży nie uzdrowi – dodaje Chołyk.

Źródło: Core Team

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasz rynek zostawiony sam sobie promuje tanią i słabą jakość! W branży od lat panuje chaos!

Tomasz Lipa : Brakuje nam integracji i to się odbija czkawką i na producencie i na firmach handlowych.