w

Najpopularniejszym owocem w grudniu jabłka, gruszki i śliwki.

Najpopularniejszym owocem w grudniu jabłka, gruszki i śliwki. Wśród jagodowych owoce i przetwory malin, borówki i czarnej porzeczki. Grudzień do grudnia wzrosła konsumpcji wszystkich badanych gatunków owoców jagodowych.

Konsumpcja owoców
Najpopularniejszym owocem w grudniu były jabłka, które w tygodniu poprzedzającym badanie spożywało dziewięciu na dziesięciu Polaków (91%). 11% Polaków jadło je codziennie, a dalsze 16% 4-5 razy w tygodniu.

Jabłka są najpopularniejszym owocem przez większość miesięcy. Jabłka są przez Polaków postrzegane jako owoce kojarzące się ze zdrowiem (55%). 40% badanych kojarzy je z jesienią. Mniej niż jedna piąta badanych postrzega jabłka jako coś ładnego i apetycznego (19%), natomiast 5% jako modny i pożądany owoc

– mówi Agata Zadrożna, ekspert Kantar.

Na drugim miejscu wśród polskich owoców znalazły się gruszki, które jadło 48% badanych. Spożycie gruszek jest niższe niż w listopadzie br. (o 3 p.p.) i wyższe niż przed rokiem (o 9 p.p.).
31% Polaków na początku grudnia jadło śliwki. To mniej niż przed miesiącem (o 6 p.p.).
Najpopularniejszymi owocami jagodowymi grudnia malina, borówka i czarna porzeczka. Świeże owoce (importowane) oraz ich przetwory jadło o odpowiednio 22, 21 i 19% Polaków.
Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dlaczego jemy mniej jabłek?

Licznie przystąpili do akcji zbierania owoców dla żołnierzy