w

Licznie przystąpili do akcji zbierania owoców dla żołnierzy

W dniu 17 grudnia 2021r. zawitał do Urzędu Gminy w Błędowie ppor. Karol Belt, który w imieniu dowódcy 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Grójcu 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej mjr Artura Boruty złożył na ręce Wójta Gminy Mirosławowa Jakubczaka serdeczne podziękowania za zbiórkę owoców dla Wojska.
Mieszkańcy Gminy Błędów licznie przystąpili do akcji zbierania owoców dla żołnierzy, którzy bronią wschodniej granicy kraju. Wśród zgromadzonych darów znalazły się również soki, dżemy z borówki. W akcję zaangażowała się grupa producencka FRUIT-SAD Janusza Kawęczyńskiego z Dąbrówki Starej, która użyczyła miejsce na magazynowanie owoców.
Żołnierze OT zaangażowani są w działania wspierające nie tylko obronę granic, ale również w pomoc w walce z koronawirusem.
Widok żołnierza OT w szpitalu, w instytucjach oświatowych nie należy do rzadkości. Niosą oni pomoc seniorom, pomagają instytucjom w działaniach administracyjnych, logistycznych i innych zagrożeniach. „Cieszymy się, że my mieszkańcy Gminy Błędów możemy się WAM odwdzięczyć za trud i zaangażowanie” powiedział wójt gminy. To między innymi dzięki działaniom WOT w ostatnim czasie mocno wzrasta zaufanie społeczne do służb mundurowych, jak też zainteresowanie pełnieniem służby w wojsku.
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejszym owocem w grudniu jabłka, gruszki i śliwki.

Duża obniżka cen jabłek na Broniszach