Wspólnymi siłami możemy więcej
Był to bardzo dobry pomysł. Wiele osób poznało naszą Farmę właśnie przez tę licytację. Jesteśmy dumni z tego, że jest to najdroższy kilogram truskawek na Lubelszczyźnie jaki kiedykolwiek sprzedano. Emocji było bardzo dużo, mieliśmy obawy czy będą chętni do licytacji. Na fanpage’u otrzymaliśmy masę pozytywnych komentarzy i serduszek. Cała akcja miała wyśmienite zasięgi, które przyniosły nam nowych obserwujących. Za rok na pewno wrócimy. Mamy już wstępny plan by połączyć siły z plantatorem borówki i wystawić wspólną aukcję. Bardzo mocno polecamy innym producentom wystawienie takiej lub podobnej licytacji. Wspólnie jako branża jagodowa możemy pomóc chorym dzieciom i pokazać to co produkujemy jako „więcej niż owoce” – zachęca Mateusz Maruszewski, „Farma Mój Owoc”.
Monika i Grzegorz Kasprzak, czyli „Rajska truskawka”, wsparli Orkiestrę w Kaliszu. Paulina i Rafał Trojanowscy zaprosili na licytacje w Zawichoście, w województwie świętokrzyskim. Obok truskawek chętnie licytowano pierwsze w tym roku borówki. Voucher na pierwsze owoce przekazali m.in. Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk na warszawskim Targówku i plantatorzy „Borówek na górce” w Łubnicach koło Pacanowa.
Łańcuch musi być krótki
Serdecznie zapraszamy na licytacje pierwszych truskawek, szerzej owoców i aukcji związanych z polską wsią. W sezonie zapraszamy by posmakować własnoręcznie zerwanych, naładować akumulatory i oderwać dzieciaki od komputera. Odwiedzajcie plantacje i stawy, poznawajcie ludzi, którzy produkują żywność – polecają Weronika i Karol Maciejczyk.
Dla wielu plantatorów „Truskawki od Karola” są przykładem konsekwentnie budowanej marki. Kiedyś ulotkowej, dziś opartej o potencjał Internetu. Marki, która potrafi mówić językiem korzyści. Potrafi też połączyć doraźną korzyść spod znaku „zbieraj SAM – płać mniej”, z edukacją. Uczą podziwu dla natury i szacunku dla wszystkich pracujących na plantacji. Podczas samozbiorów pokazują, że każdy owoc jest dla kogoś, że żaden nie powinien się zmarnować. Pokazują jak wygląda życie na plantacji, jak rosną truskawki, uprawa w tunelu, a jak na polu.
„Truskawek od Karola” dobrego uczynku warte
Zakończenie aukcji w sobotę, 11 lutego, o godz. 18:00. Rywalizuje 11 osób.
Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce! IV edycja.”
Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.