w

Najbardziej pożądane truskawki w Polsce ! Cena kilograma wynosi 620 złotych i najpewniej wzrośnie !

Tytuł najbardziej pożądanych polskich owoców dzierżą truskawki. Cena pierwszego kilograma w sezonie 2023 wynosi 620 zł i najpewniej zostanie podbita. Do soboty – 11 lutego – trwa bowiem ostatnia z jagodowych aukcji dla WOŚP. Voucher na pierwsze truskawki przekazali Weronika i Karol Maciejczyk, plantatorzy z Jenkowic koło Oleśnicy. W tegoroczny aukcjach najchętniej licytowano truskawki i borówki. Doświadczenia plantatorów pokazują, że warto. Aukcje dają radość pomagania i w wyjątkowy sposób pozwalają dotrzeć do miłośników polskich superowoców.
– Aktualna cena „Pierwszego kilograma Truskawek od Karola w sezonie 2023”, na wciąż trwającej aukcji, już pobiła nasz zeszłoroczny rekord. Jesteśmy tym faktem wzruszeni, dumni i bardzo wdzięczni licytującym. Wspieramy WOŚP, promując w ten sposób, wśród naszych Klientów, nie tylko dobro i życzliwość, ale także małe, lokalne biznesy, jakich sami jesteśmy przedstawicielami – mówią Weronika i Karol Maciejczyk.

Wspólnymi siłami możemy więcej

„Łącząc cele Orkiestry z promocją polskie wsi, pragniemy podziękować wszystkim, którzy angażują się w edukację i działania promocyjne. Widać, że zawsze i wszędzie, że wspólnymi siłami możemy więcej! – dodają Maciejczykowie.
Wśród zakończonych i zweryfikowanych aukcji najwyżej licytowano w Lubelskim. Pierwsze majowe truskawki z Farmy Mój Owocosiągnęły tu cenę 325 zł/kg. W Małopolsce Agnieszka i Michał Leleńwystawili swoje „Truskawki od rolnika”. Tutaj wylicytowano podobną kwotę – 320 zł/kg.

Był to bardzo dobry pomysł. Wiele osób poznało naszą Farmę właśnie przez tę licytację. Jesteśmy dumni z tego, że jest to najdroższy kilogram truskawek na Lubelszczyźnie jaki kiedykolwiek sprzedano. Emocji było bardzo dużo, mieliśmy obawy czy będą chętni do licytacji. Na fanpage’u otrzymaliśmy masę pozytywnych komentarzy i serduszek. Cała akcja miała wyśmienite zasięgi, które przyniosły nam nowych obserwujących. Za rok na pewno wrócimy. Mamy już wstępny plan by połączyć siły z plantatorem borówki i wystawić wspólną aukcję. Bardzo mocno polecamy innym producentom wystawienie takiej lub podobnej licytacji. Wspólnie jako branża jagodowa możemy pomóc chorym dzieciom i pokazać to co produkujemy jako „więcej niż owoce” – zachęca Mateusz Maruszewski, „Farma Mój Owoc”.

Monika i Grzegorz Kasprzak, czyli „Rajska truskawka”, wsparli Orkiestrę w Kaliszu. Paulina i Rafał Trojanowscy zaprosili na licytacje w Zawichoście, w województwie świętokrzyskim. Obok truskawek chętnie licytowano pierwsze w tym roku borówki. Voucher na pierwsze owoce przekazali m.in. Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk na warszawskim Targówku i plantatorzy „Borówek na górce” w Łubnicach koło Pacanowa.

Łańcuch musi być krótki

Serdecznie zapraszamy na licytacje pierwszych truskawek, szerzej owoców i aukcji związanych z polską wsią. W sezonie zapraszamy by posmakować własnoręcznie zerwanych, naładować akumulatory i oderwać dzieciaki od komputera. Odwiedzajcie plantacje i stawy, poznawajcie ludzi, którzy produkują żywność – polecają Weronika i Karol Maciejczyk.

Dla wielu plantatorów „Truskawki od Karola” są przykładem konsekwentnie budowanej marki. Kiedyś ulotkowej, dziś opartej o potencjał Internetu. Marki, która potrafi mówić językiem korzyści. Potrafi też połączyć doraźną korzyść spod znaku „zbieraj SAM – płać mniej”, z edukacją. Uczą podziwu dla natury i szacunku dla wszystkich pracujących na plantacji. Podczas samozbiorów pokazują, że każdy owoc jest dla kogoś, że żaden nie powinien się zmarnować. Pokazują jak wygląda życie na plantacji, jak rosną truskawki, uprawa w tunelu, a jak na polu.

SUPEROWOCE WOŚP 2023 (5).jpg
Bohaterowie najwyżej licytowanych owoców od lat udostępniają plantacje, która znajduje się w Jenkowicach koło podwrocławskiej Oleśnicy. Oto  zaproszenie z sezonu 2022 – link
– To jest z zyskiem dla osób, które nas odwiedzają. Nasi goście często pytają o sposób uprawy, o walory smakowe, o to dlaczego ta truskawka smakuje inaczej? Dlaczego ta szypułka wygląda inaczej, a truskawka jest jędrna, soczysta? Opisują ciszę i urodę polskiej wsi. Dlatego z takim przekonaniem zapraszamy na plantacje w całej Polsce. To też praktyczny pomysł by zrozumieć, że im krótszy łańcuch dostaw owoców, tym lepsza jest ich jakość i smak. Szukajcie, a znajdziecie łatwo. Plantacje owoców jagodowych znajdują się w całej Polsce – puentuje Karol Maciejczyk.

„Truskawek od Karola” dobrego uczynku warte

Zapraszamy do obejrzenia licytacji, dziś już najcenniejszych truskawek w Polsce. Oto link do aukcji https://allegro.pl/oferta/13179741708

Zakończenie aukcji w sobotę, 11 lutego, o godz. 18:00. Rywalizuje 11 osób.

_.png

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce! IV edycja.”

Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Z polskim eksportem jabłek do Egiptu coraz gorzej

Pamiętajmy o owocach jagodowych również zimą