MTAS FruitPro 13-14 lutego 2019 – już wkrótce!

W dniach 13-14 lutego 2019 r. odbędzie się już 15. edycja konferencji sadowniczej MTAS FruitPro. Poprosiliśmy organizatorów: prof. Dariusza Wronę z Samodzielnego Zakładu Sadownictwa SGGW oraz Tomasza Lewandowskiego z BASF, aby przedstawili nam tematykę tegorocznej edycji tego wydarzenia.

Jakie tematy będą poruszane podczas najbliższej konferencji FruitPRO?
Tomasz Lewandowski: Przygotowując program konferencji staramy się uważ-nie słuchać oczekiwań sadowników, bo to dla nich organizujemy to wydarzenie. Nie może zabraknąć oczywiście zagad-nień związanych z agrotechniką oraz ochroną roślin. Po ostatnich edycjach widzimy jednak wyraźnie, jak dużym za-interesowaniem cieszą tematy związa-ne z marketingiem i sprzedażą owoców. Chcemy pomóc polskim sadownikom za-istnieć na nowych rynkach i wierzymy, że wybrane przez nas tematy i zaproszeni prelegenci w tym pomogą. Zakres pre-zentowanych zagadnień dobieramy tak, aby edukować i promować produkcję jabłek deserowych najwyższej jakości.Prof. Dariusz Wrona: W poprzedniej edycji gościliśmy dr Waltera Guerrę z Laimburga, który w bardzo intersują-cy sposób przedstawił strukturę odmian uprawianych w poszczególnych krajach oraz trendy w produkcji. W tym roku postaramy się bardziej szczegółowo przedstawić sadownikom jakich odmian oczekują nie tylko zachodnie sieci han-dlowe, lecz także dwa największe rynki azjatyckie – Chiny i Indie.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się zeszłoroczna debata poświęcona pracownikom sezonowym. Jaki temat wybraliście Państwo w tym roku? Prof. Dariusz Wrona: Najważniejszym tematem tego sezonu jest nadproduk-cja jabłek i konieczność zdobywania nowych rynków dla polskich owoców. Goszcząc międzynarodowe grono eks-pertów chcemy zaprosić ich do wspólnej dyskusji na temat szans polskich jabłek na nowych rynkach. Mamy nadzieję, że uda się spojrzeć na polskie realia z nie-co innej perspektyw – importera oraz zagranicznego konsumenta.

Tegoroczna edycja konferencji MTAS FruitPro odbędzie się w dniach 13-14 lutego 2019 r. w Kielcach w wspólnie z targami Tech- nologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH. Wstęp bezpłatny.

> ZAREJESTRUJ SIĘ <

Targi Kielce to jeden z najnowocześniejszych obiektów targowo-konferencyjnych w Europie z doskonałą infrastrukturą zarówno dla gości, jak i wystawców. Dzięki ulokowaniu przy trasie S7 oferuję dobry dojazd z kluczowych rejonów produkcji owoców i warzyw.

źródło informacji: MPS Sad, FruitPro

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.