w

Mołdawia planuje sprzedaż jabłek ze zbiorów 2021 przed rozpoczęciem nowego sezonu

foto: istockphoto

W ubiegłym miesiącu producentom udało się sprzedać ponad 25 000 ton jabłek w porównaniu do 20 000 ton sprzedanych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Mołdawskie owoce trafiły do ​​Federacji Rosyjskiej, Rumunii, Armenii, Białorusi, Arabii Saudyjskiej, Iraku, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich itp. EastFruit wcześniej informował , że w strukturze dostaw mołdawskich jabłek w zeszłym miesiącu nieco ponad 20 tys. ton spadły na kraje WNP (rynki rosyjski, białoruski, uzbecki) oraz Gruzję. W tym samym czasie do Rumunii i krajów Bliskiego Wschodu wysłano ok. 2 tys. ton jabłek. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Republika Mołdawii już drugi miesiąc z rzędu dostarcza na rynek rumuński ok. 1,9-2 tys. ton jabłek. Natomiast przez cały ubiegły rok na rynek rumuński wyeksportowano zaledwie ok. 1,8 tys. ton, a w najlepszych sezonach handlowych – nawet 3 tys. ton jabłek mołdawskich.

Trwają negocjacje dotyczące wejścia na rynki Egiptu, Indii i Chin.

Według Ministerstwa Rolnictwa na rynku krajowym zużyto około 10-12 tys. ton, a część skierowano do przetwórstwa.

Obecnie w magazynach pozostaje ok. 45 tys. ton jabłek.

„Ważne jest, że istnieje popyt na wysokiej jakości mołdawskie jabłka. Dane z kwietnia dają pewność, że do czasu pojawienia się pierwszych świeżych owoców w 2022 r. wszystkie jabłka zostaną sprzedane” — podało ministerstwo

Źródło:Eastfruit

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Uwaga! Podrobiony środek na rynku – Malvin

Kwitnienie to idealny czas na zgłoszenie się do konkursu Sadu Nowoczesnego