w

Mołdawia chce handlować jabłkami z Egiptem

foto: istockphoto

EastFruit poinformował, że w ubiegłym tygodniu grupa biznesmenów ze sfery produkcji i eksportu produktów rolnych odwiedziła Arabską Republikę Egiptu z misją zapoznawczą . Podczas wizyty osiągnięto porozumienie z jednym z największych egipskich importerów owoców, że na jego adres zostanie wysłana próbna partia mołdawskiego jabłka.

Nadawca przesyłki został już ustalony. Wkrótce przez port w Konstancy wyśle ​​jeden kontener jabłek I i II kategorii jakościowej. Przypuszczalnie partia będzie składać się z odmian jabłek, które wcześniej były wysyłane głównie na rynek rosyjski: „Champion”, „Golden”, „Granny Smith”, „Idared”, „Simirenko”. W związku z tym celem działania jest ustalenie, która z nie najbardziej płynnych odmian jabłek „średniej mołdawskiej jakości” zostanie mniej lub bardziej pozytywnie odebrana przez egipski rynek masowy. Dostawa będzie podlegać opłacie cła i innych opłat. Według obliczeń stowarzyszenia „Moldova Fruit” będzie to „oczywiście nieopłacalne, biorąc pod uwagę ceny skupu panujące na początku bieżącego roku gospodarczego”.

Szefowie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej, Ministerstwa Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego, Izby Przemysłowo-Handlowej Republiki Mołdawii oraz grupa handlowców zaplanowali wizytę w Egipcie w połowie października br., podczas której możliwe jest podpisanie umowy międzypaństwowej w sprawie reżimu preferencyjnego handlu niektórymi produktami rolno-spożywczymi.

źródło: EAST FRUIT

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GUS: Zbiory z upraw jagodowych oszacowane na 5,4 mln ton.

Ile kosztują drzewka jabłoni jesienią 2022 roku w szkółce?