w ,

Minister Grzegorz Puda zaprzecza zmianom w ustawie o KRUS!

Warszawa, 24.09.2020. Sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda podczas posiedzenia senackiej komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Senacie, 24 bm. Trwaj¹ prace nad ustaw¹ o zmianie ustawy o ochronie zwierz¹t oraz niektórych innych ustaw. (amb) PAP/Rafa³ Guz

Od kilku dni w mediach można przeczytać o planowanych zmianach w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników, w nawiązaniu do propozycji zmian odnośnie oskładkowania umów zlecenia, przygotowywanych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Dziennikarze Rzeczpospolitej dotarli do projektu ustawy, konieczność przejścia na ZUS rolników, którzy prowadzą małą działalność gospodarczą.

Rolnicy stracą prawo do ubezpieczenia w KRUS i będą zmuszeni do przejścia na ZUS?! Składki w wysokości nawet 1457,49 zł !

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda informuję, że żaden projekt takiej ustawy nie wpłynął do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach uzgodnień międzyresortowych. Ani MRiRW, ani KRUS nie uczestniczyły w żadnych roboczych pracach nad proponowanym rozwiązaniem.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

  1. I oby tak było prowadzę działaność niewielką bo handluję na targu i tylko 3 dni w tyg mam pole i też nie mało bo 20 ha w tym porzeczki wiśnie jabłka itp itd chciałabym sobie dorobić ale jeśli wprowadza ZUS to już po mnie ,panie ministrze mieliście wspierać małe przedsiębiorstwa!!!

Corteva Agriscience rozpoczęła współpracę z Dadelos Agrosolutions w zakresie produkcji biostymulatorów!

Obywatele Ukrainy pracowali na czarno przy produkcji soków!