w

Landini: 140 lat pasji i innowacji

W swoją 140. rocznicę działalności na rynku, Landini, historyczna marka ciągników grupy Argo Tractors, spogląda w przyszłość i potwierdza swoją strategię rozwoju oraz ambicje umocnienia swojej obecności na rynku międzynarodowym.

Był rok 1884, kiedy Giovanni Landini założył Officine Landini, fabrykę maszyn do produkcji wina w Fabbrico we Włoszech, gdzie do dziś znajduje się siedziba Argo Tractors. 1910 roku wyprodukowano pierwszy stały silnik z gruszą żarową, a w 1925 roku do produkcji wszedł pierwszy ciągnik: Landini 25/30 KM. Co więcej, w tym roku przypada 30. rocznica przejęcia Landini przez rodzinę Morra, co, wraz z późniejszym dołączeniem McCormick, doprowadziło w 2007 r. do założenia Argo Tractors.

Landini to znana i historyczna włoska marka ciągników, która wnosi aktywny wkład w rozwój mechanizacji we Włoszech i w wiodących krajach rolniczych.

W 2021 roku Argo Tractors dołączyło do Motor Valley, stowarzyszenia reprezentującego pas ziemi w północnych Włoszech, który stał się znany na całym świecie z produkcji mechatronicznej i jest domem dla znanych marek motoryzacyjnych.

Pasja i innowacyjność to kluczowe czynniki, którymi kierowaliśmy się przez lata, czyniąc nas ambasadorami Made in Italy, dumnie reprezentowanymi za granicą, gdzie rozszerzyliśmy naszą obecność, tworząc nowe oddziały i konsolidując naszą rozległą sieć sprzedaży. Innowacyjny proces zapoczątkowany przez założycieli w XIX wieku nadal znajduje się w centrum uwagi, dzięki pasji, którą każdego dnia poświęcamy produkcji ciągników i oferowaniu coraz bardziej połączonych, najnowocześniejszych usług cyfrowych. 140 lat to historyczny kamień milowy, który plasuje nas wśród najstarszych producentów na świecie, a także powód do dumnego wznoszenia się na nowe wyżyny – skomentował Cav. Lav. (Order Zasługi za Pracę) Valerio Morra, prezes Argo Tractors

Landini rozwija swoje innowacyjne projekty dzięki pracy zespołu inżynierów, który stale dostarcza najnowsze rozwiązania technologiczne, w które Argo Tractors inwestuje 6% swoich obrotów każdego roku. Rezultatów nie brakuje, o czym świadczą nagrody zdobywane na całym świecie. Najnowszą z nich była nagroda odebrana w Hanowerze na targach Agritechnica, gdzie ciągnik Landini Rex 4-120GT Dynamic otrzymał tytuł Ciągnika Roku 2024 w kategorii Best of Specialized.

Następnie mamy do czynienia z dążeniem do nowych, bardziej zrównoważonych rozwiązań, które stawiają Landini i Argo Tractors wśród prekursorów i które dały początek REX4 Full Hybrid, ciągnikowi hybrydowemu z silnikiem spalinowym połączonym z silnikiem elektrycznym, a także pojazdowi REX4 Electra Evolving Hybrid z całkowicie elektrycznym napędem na przednie koła na amortyzowanej osi.

Uczczenie 140-lecia rozpoczęto od udziału Landini w wydarzeniu Fieragricola w Weronie we Włoszech pod koniec stycznia, gdzie zaprezentowano poświęconą 140. kolekcję z ekskluzywną odzieżą oznaczoną nowym sloganem „Feel the change”, świadczącą o zaangażowaniu Landini w zrównoważoną produkcję zarówno po stronie przemysłowej, jak i wśród profesjonalistów z branży rolniczej. Kalendarz wydarzeń obejmuje powrót do Werony na ekscytujące targi wina Vinitaly w kwietniu, kontynuację innych wydarzeń, takich jak Enovitis in campo w czerwcu, aż do Eima International w Bolonii (6-10 listopada). Warto również wspomnieć o otwarciu nowego zakładu w Campagnola Emilia (RE) w styczniu 2024 r., który produkuje przekładnie Grupy.

Święto Landini nie kończy się na tym: planowane są inne wydarzenia, które zostaną ujawnione w nadchodzących miesiącach.

UDOSTĘPNIJ

Mirosław Maliszewski: Mam nadzieję, że w którymś momencie premier dołączy do rozmów z rolnikami

Ciągnik rolniczy którego stan techniczny wskazywał na to że nie powinien być dopuszczony do ruchu.