w ,

Kupiony z polecenia – Opryskiwacz DOMINIAK w Kraskach Dolnych ( 500l/ha – 8 km/h )

Jaki model opryskiwacza marki Dominiak wybrać do plantacji borówki, a jaki do sadu? To pytanie zadamy w tym sezonie kilku sadownikom oraz plantatorom borówki. Poszukujemy idealnych konfiguracji opryskiwaczy Dominiak w sadzie i w plantacji borówki! 

Na początku lipca odwiedziliśmy dość nietypowe gospodarstwo mieszczące się w okolicach Maciejowic – Kraski Dolne. Właściciel gospodarstwa prowadzi głównie uprawy szklarniowe pomidorów, ale jak się okazuję posiada również 4 hektary sadu. Pan Piotr Kulik zdecydował się na zakup opryskiwacza Dominiak model Dual Rotors z polecenia znajomego sadownika.

Rodzice prowadzili sad przed 35 lat, a szklarnie mamy od 27 lat – informuję Pan Piotr. Odmiany jakie posiadamy w sowim sadzie to Prince, Decosta, Gala. Sad jest 5 – letni i częściowo 11 -letni. Do sadu nie miałem w ogóle opryskiwacza, kiedyś była stara ślęza i stara ’60 – opowiada Pan Piotr.  Szukałem beczki 2000 litrów, mam te 4 hektary i chciałem beczkę, żeby pojechać na raz i opryskać sad –  dodaje w video-wywiadzie Pan Piotr Kulig. Cała wypowiedź dostępna w video-relacji niżej:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny wiśni na skupach

Minister Rolnictwa potwierdza VAT 8% na ŚOR i nawozy!