w

Ktoś zniszczył plantacje truskawek! Straty oszacowane na prawie 30 tys. złotych.

W nocy z 29 na 30 maja w okolicy Zofianowa (gm. Biała Rawska) ktoś zniszczył plantację truskawek państwa Rzeźnickich. Właściciele podejrzewają, że ktoś opryskał owoce środkiem na chwasty. Straty oszacowali na prawie 30 tys. złotych – czytamy w Głosie Rawy Mazowieckiej

Właściciele plantacji twierdzą, że „zabieg” został wykonany w nocy z 29 na 30 maja. Gdy pani Dorota pojechała na pole następnego dnia nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Truskawki gotowe do zbioru, według niej zostały zniszczone środkiem na chwasty.

Zobaczyłam, że liście zbrązowiały. Ktoś przyjechał w nocy i rozrzucił oprysk na półhektarowej plantacji. Drugie pole ominął, bo tam w sąsiedztwie są domy i z pewnością bał się zostać zauważonym.

– mówi Dorota

Wszystkie truskawki zostaną na krzakach, bo nie wiemy jaki był to oprysk. Nie będziemy przecież sprzedawać ludziom owoców z chemią

– dodaje Dorota Rzeźnicka. 

Podobne przypadki miały już miejsce w okolicy. W zeszłym roku na gospodarstwie w Kaleniu był ten sam problem, ktoś opryskał pole. W konsekwencji gospodarzom w przeciągu trzech dni uschły wszystkie owoce i liście, podobnie w Czerniewicach, gdzie ludzie stracili plon z niemal dwóch hektarów.

Właścicielka wyznaczyła też nagrodę dla osoby, która jest w stanie podać jakieś szczegóły dotyczące zdarzenia. Właścicielka gospodarstwa czeka pod numerem telefonu: 663 489 252.

Źródło: Głos Rawy Mazowieckiej i okolicy, nr 23 / 17 czerwca 2021 r. ; fot. Dorota Rzeźnicka

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Termometry dziś wskażą rekordowe temperatury!

Do 30 czerwca br. możesz zgłosić szkodę rolniczą!