w , ,

Komunikat sadowniczy: Aktywna gleba sposobem na właściwą degradację glifosatu! – Sylwia Gabrysz

Wraz z Sylwią Gabrysz z firmy Life Bio Farma udaliśmy się do gminy Kowiesy, do sadu gruszowego, gdzie zastosowany był w sezonie glifosat. Glifosat to popularna substancja czynna wielu herbicydów nieselektywnych.

Po ostatnim komunikacie sadowniczym dotyczącym glifosatu, pojawiło się wiele zapytań od sadowników odnośnie zalegania jego w glebie. Niewątpliwie istnieje problem zalegania herbicydów, związany z szybkością przemieszczania się substancji czynnych w głąb gleby. Degradacja glifosatu zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od prawidłowej aktywności enzymatycznej gleby.

Proces degradacji glifosatu zależy od:

  • typ gleby,
  • skład mechaniczny,
  • temperaturę,
  • wilgotność,
  • zawartość materii organicznej,
  • odczyn gleby,
  • zawartość biomasy entomofauny glebowej.

Czy glifosat faktycznie zalega w glebie a może jednak ulega rozkładowi? Czy jest sposób na jego degradację?Więcej w komunikacie sadowniczym niżej zamieszczonym. Zapraszamy do oglądania:

Skorzystaj z programu Life Bio Farma już dziś! Wystarczy zarejestrować się poprzez intuicyjny system na stronie lifebiofarma.pl i otrzymać spersonalizowany numer producenta. Rejestracja w programie jest bezpłatna i zajmuje mniej niż, minutę.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. W wyniku wypadku jabłka rozsypały się na drodze.

Relacja z pokazów maszyn i ciągników Lovol dla sadowników w miejscowości Koszajec