w

Komputer dla każdego dziecka bez względu na wiek z rodziny rolniczej ? Czy będzie ponowny nabór?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych popierając wnioski wojewódzkich izb rolniczych wystąpił 10 marca 2021 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o ponowne uruchomienie naboru wniosków do programu pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką przeznaczonego dla dzieci rolników, wprowadzonego rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 grudnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz.U.2020.2224).

Samorząd rolniczy wnioskuje również o zmianę kryteriów dotyczących przyznania pomocy. Zdaniem samorządu rolniczego pomoc powinna być udzielana dla dzieci i młodzieży uczącej w szkołach podstawowych, średnich i studiującej niezależnie od ich wieku.

Działanie uruchomione w grudniu ubiegłego roku cieszyło się dużym zainteresowaniem, jednak krótki termin naboru oraz ograniczenia wiekowe spowodowały, że wiele rodzin nie mogło skorzystać z tej pomocy.

źródło: KRIR.PL

ARiMR wypłaca dofinansowanie do zakupu komputerów. Na konta bankowe rolników trafiło blisko 40 milionów złotych.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Szczególną pomoc dla tych co leksusami się rozbijaja. Limuzynami podjeżdżają po stypendia .Mają niezła beke. Ale jak dają czemu nie brać. Katastrofa. Napięcie rośnie miasto -wies. Ciekawe jaki będzie finał?

  2. Szczególną pomoc dla tych co leksusami się rozbijaja. Limuzynami podjeżdżają po stypendia .Mają niezła beke. Ale jak dają czemu nie brać. Katastrofa. Napięcie rośnie miasto -wies. Ciekawe jaki będzie finał?

Nowy sezon, nowe problemy, nowe rozwiązania! Co na start dla roślin?

„Trzynasta i czternasta” emerytura dla emerytów i rencistów KRUS