w

Kolejny przewóz nawozu na bazie azotanu amonu bez zapezpieczeń

Nieprawidłowy transport ADR

Bez prawidłowego dokumentu przewozowego oraz wymaganej ilości gaśnic przewoził nawóz na bazie azotanu nawozu kierowca ciężarówki zatrzymanej do kontroli przez inspektorów warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W poniedziałek (17 lutego) na ekspresowej „siódemce” w miejscowości Sople koło Ostródy patrol ITD z Elbląga zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej ciężarówkę przewożącą niebezpieczny ładunek. Na naczepie znajdowały się w żaden sposób nie zabezpieczone przed możliwością przemieszczenia podczas jazdy duże worki z nawozem na bazie azotanu amonu (UN 2067).

Kierowca nie posiadał prawidłowego, zgodnego z przepisami ADR dokumentu przewozowego. Oprócz tego na wyposażeniu pojazdu była tylko jedna gaśnica 2-kilogramowa. W przypadku takiego transportu ciężarówka powinna zostać wyposażona w minimum 12 kilogramów środka gaśniczego.

Za ujawnione nieprawidłowości inspektorzy ukarali kierowcę mandatem. Wobec przewoźnika drogowego toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

źródło: gitd.gov.pl

Czytaj również:

Niezabezpieczony nawóz (azotan amonu) w ciężarówce

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gnojowica, kurzak, obornik, podłoże pieczarkowe czy zrębki z drzew i liści?! Czym nawozić!?

Fotowoltaika: dofinansowanie AGROENERGIA dla kogo?