w

Już wkrótce ulewy, burze i duże ochłodzeniem

Pogoda nie pozwoli nam się dłużej nacieszyć słoneczną i przyjemnie ciepłą wiosną. Odliczamy godziny do jej załamania z ulewami, burzami i dużym ochłodzeniem – podaje TwojaPogoda.pl

Do końca tygodnia cieszyć się będziemy słoneczną, suchą i bardzo ciepłą aurą. Jeśli popada, to jedynie lokalnie i wyłącznie przelotnie. Temperatura będzie przyjemna, osiągając w niedzielę (14.05), pierwszy raz w tym roku, na przeważającym obszarze kraju, 20 stopni.

W poniedziałek załamanie pogody

Jednak w nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15.05) na Śląsk i Małopolskę wkroczy cyklon z frontami atmosferycznymi, który przyniesie deszcze, które w poniedziałek (15.05) obejmą już niemal cały kraj.

Opady będą miały zarówno charakter przelotny, jak i ciągły. Najwięcej spadnie ich w północnej połowie kraju, gdzie spodziewane są również słabe burze. Sumy opadów mogą tam przekraczać 15-20 litrów na metr kwadratowy ziemi.

Temperatura zupełnie nie będzie przypominać tej z dnia poprzedniego, ponieważ w najcieplejszym momencie, w strugach deszczu, termometry pokażą zaledwie od 10 do 13 stopni, czyli o 10 stopni mniej.

Jedynie na północy i północnym wschodzie, gdzie deszcze dotrą najpóźniej, utrzyma się jeszcze bardzo ciepła masa powietrza ogrzana do 18-20 stopni. Jednak tylko, gdy zacznie padać, natychmiast potężnie się ochłodzi.

Deszcze i burze przez tydzień

W kolejnych dniach padać będzie jeszcze częściej, miejscami intensywnie. Będą takie doby, kiedy spadnie w niektórych regionach ponad 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. Musimy się też liczyć z burzami, których natężenie będzie rosnąć.

Temperatura będzie popadać w skrajności. W tym samym czasie w strefie pogodnego nieba będzie od 15 do 20 stopni, ale już w opadach zaledwie 10 stopni. Z taką zmienną, nieprzyjemną pogodą, będziemy się zmagać prawie do końca przyszłego tygodnia.

Źródło: TwojaPogoda.pl

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy, zakwaszać wodę do podlewania borówki? Ekspert wyjaśnia.

Ceny owoców na rynku hurtowym Bronisze: truskawek, czereśni, borówki i jabłek – połowa maja 2023r. [VIDEO]