w

Jabłka w Waszyngtonie gniją na drzewach!

Dlaczego jabłka gniją w Waszyngtonie?

Fuji i Pink Lady to jedne z najcenniejszych i najdłużej dojrzewających odmian jabłek na północnym zachodzie.  Liście z drzew opadły, a teraz  śnieg nakrył obszary niezebranych hekatrów jabłek.  Owoce świecą na drzewach w kolorach czerwieni.

Wciąż nie milkną spekulacje czemu tak się stało:  Rządy Trumpa? Jabłka niedojrzały? Błędy termin zbióru? Niepogoda?

Odpowiedź jest kombinacją dwóch czynników. Brakowało siły roboczej – rynek pracy w całym kraju jest napięty. Co więcej, październikowe zmiany temperatur uderzyły sadowników w Waszyngtonie, zostawiając tysiące wciąż nie zebranych hektarów.

Morgan Rowe uprawia ziemię w dolinie Yakima i stracił około 600 skrzyń  ze swoich cennych  jabłek Fuji.

„Pogoda nie jest po prostu czymś, co mogę kontrolować. Nazwij to kasynem – to właśnie rolnictwo ”.

Rowe powiedział, że on i inni sadownicy zwyczajnie trzęśli zamrożone owoce, aby nie pozostawić jabłek na drzewach. Powiedział jednak, że strata jest przygnębiająca – zwłaszcza po udanej uprawie owoców przez cały rok. Jak podkreśla ” stracili je podczas żniw”.

Departament Rolnictwa USA Departament Rolnictwa informuje, że chociaż tysiące akrów zostały utracone z powodu pogody w Waszyngtonie, nie wzrosły one powyżej 30% całkowitej straty dla przemysłu. Oznacza to, że rolnicy nie kwalifikują się do federalnej pomocy finansowej. Choć niektórzy stracili nawet miliony dolarów, jak twierdzą Dwaine Schettler, z USDA w Spokane.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jaką datę uznaje się, jako datę wystąpienia suszy?

Mołdawia eksportuje jabłka na Bliski Wschód