w ,

Jabłka przemysłowe w Grójcu 35 groszy a w Sandomierzu 30 groszy za kilogram?

Ceny w powiecie Grójeckim za jabłka przemysłowe wynoszą około 35 groszy za kilogram. W Lubelskim cena jabłka z takim przeznaczeniem wynosi około 32 grosze za kilogram. W powiecie Rawskim, w województwie łódzkim takie samo jabłko płaci około 34 grosze za kilogram.

Sadowniwcy z Sandomierza zwracają uwagę na brak logiki w cenie jabłka w swoim regionie. Jabłka przemysłowe w Sandomierzu skupowane są w cenie 30 groszy za kilogram.

Przypomnijmy, że Sandomierszczyzna to drugi region pod względem wielkości produkcji w Polsce jabłek. A więc pytanie skąd taka różnica? O tyle ile różnice 1-2 groszy jesteśmy, w stanie zrozumie, o tyle różnica w cenie jabłka przemysłowego 5 groszy jest zupełnie, nie zrozumiała.

Czym spowodowana jest niższa cena przemysłu w Sandomierzu? Jakie Państwo mają zdanie. Zapraszamy do komentowania [więcej]

Ceny jabłek i gruszek przemysłowych na początku września

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Pisze 0,35 gr o zestawach cało samochodowych a w Sandomierzu nich nie jeździ na skup zestawem takim na którym jest np 24 tony stąd pewnie ta różnica, jak jeździ to na zakład a tam ma pewnie inną cenę.

Czy naprawdę nikt nie liczy kosztów? Nadal będziecie sprzedawać za 1 zł jabłka? – sadownik zwraca uwagę na niskie ceny.

Dziś 17 stopni Celsjusza a w czwartek 26 stopni Celsjusza! Powrót lata?