w , ,

Ile kosztuje wynajem ciągnika o dużej mocy, opryskiwacza, rozsiewacza lub brony aktywnej?

 

Nie wszystkie gospodarstwa  sadownicze posiadają na swoim wyposażeniu duże ciągniki lub maszyn rolnicze.  Sadownicy coraz częściej zamiast kupić maszynę czy ciągnik rolniczy rozważają możliwość  ich  wynajmu.  Większość czynności w sadzie wykonujemy wąskimi ciągnikami sadowniczymi zbliżonymi do mocy 70 KM. Ciągniki rolnicze wyższej mocy  są gabarytowo większe a w sadownictwie wykorzystuje się je sporadyczne podczas wymiany nasadzeń, przygotowania pola pod nowe uprawy czyli np, talerzowanie, bronowanie, głęboszowanie czy chociażby rozrzucanie obronika.

 Rok 2019 został poniekąd okrzyknięty rokiem karczowania sadów więc praca związana z nowymi  nasadzeniami, przygotowaniem gruntu pod nie, wymaga większych ciągników – rolniczych. Jest wiele firm w Polsce, które takie usługi świadczą, jednak dobrą ekonomiczną alternatywą okazać się może wynajem ciągnika i maszyny  rolniczej na własną rękę. Napewno kosztuje to dużo mniej niż wynajęcie usługi…

Jaki jest koszt wynajmu ciągnika rolniczego lub maszyny specjalistycznej?

Koszty wbrew pozorom nie są duże ! Koszt wynajmu solidnego ciągnika prestiżowej marki John Deere, Massey Ferguson czy New Holland zaczyna się od 300 zł netto na dobę w zależności od mocy i modelu ciągnika. Ceny poszczególnych modeli są uzgadniane telefonicznie w firmie.

Koszt wynajmu dużej ładowarki teleskopowej wacha się również w kwocie 300 zł netto na dobę.

Jeśli mówimy o wynajęciu brony aktywnej, rozsiewacza czy opryskiwacza to są to koszty  200 zł netto za dobę.

Więcej informacji dotyczących jakie maszyny można wynająć oraz w jakich terminach:

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Najłatwiej jest, gdy firmy zajmujące się wynajmem maszyn rolniczych, w tym ciągników i kombajnów zbożowych, prezentują cennik usług i otwarcie mówią o zasadach wynajmu. Taką firmą jest Jaskot – na stronie WWW dostępne są kalkulatory pozwalające na dokładne obliczenie ceny wynajmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cięcie mechaniczne: piły, listwy czy noże?

Tacki tekturowe czy zastąpią plastikowe opakowania?