w ,

Tacki tekturowe czy zastąpią plastikowe opakowania?

Podczas Fruit Logistica 2020, Blue Whale (Francja) zaprezentowała tacę na 4 owoce „Elément Terre Bio” wykonaną z 99,6% tektury. „Zaczęliśmy rozwijać projekt nieco przed początkiem sezonu we wrześniu. Po kilku miesiącach pracy nad projektem tacy postanowiliśmy przedstawić ją naszym klientom i wprowadzić na rynek w Fruit Logistica ”, wyjaśnia Benjamin Vincent, kierownik ds. Produktów ekologicznych w Blue Whale.

 Dzisiaj około jednej trzeciej sprzedaży naszego asortymentu„ Elément Terre Bio jest pakowana w tace i torby. Od prawie dwóch lat wymieniamy plastikowe torby na domowe komposty. Naszym długoterminowym celem jest zastąpienie wszystkich naszych tacek z folii stretch i opakowań typu flow-pack tacami kartonowymi. ”

Tacki na owoce w całości nadają się do recyklingu i są wykonane wyłącznie z tektury. Czy papier wyprze plastik? Pomysł napewno jest przyszłościowy również dla Polskich producentów owoców i grup producenckich! „Jabłka Grójeckie” idąc z duchem EKO dostarczają obecnie do sieci handlowej LIDL jabłka zapakowane właśnie w opakowanie kartonowe:

źródło: www.freshplaza.com oraz www.blue-whale.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ile kosztuje wynajem ciągnika o dużej mocy, opryskiwacza, rozsiewacza lub brony aktywnej?

USA kupuje ekologiczne gruszki z Argentyny