w , ,

Ile kosztuje karczowanie sadu?

Zbiory jabłek zakończone w większości sadów w Polsce. Sadownicy tradycyjnie po zbiorach zajmują się zbiorem jabłek przemysłowych, karczowaniem sadów i sadzeniem nowych drzew.

Sadownicy karczują stare kwatery lub takie, które według ich nie przynoszą dochodu. Nie wszyscy sadownicy posiadają odpowiedni sprzęt do usuwania starych sadów. Karczowanie sadów dawno temu było ciężkim dla sadowników zadaniem. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest wiele maszyn oraz urządzeń pomocnych w czynnościach usuwania starych sadów.

Specjalnie dla Państwa dowiedzieliśmy się ile kosztuje wykarczowanie jednego hektara sadu!

Usługami dla sadowników zajmuje się kilka lat. O tej porze roku w użyciu jest mulczer oraz sprzęt do karczowania sadu. Zajmujemy się kompleksowo usuwaniem sadów wraz z zabieraniem z pola korzeni – informuje nasz portal w wywiadzie Grzegorz Budyta.

Usunięcie jednego hektara sadu to koszt do 1500 złotych do 3ooo złotych. Cenę za hektar warunkuje jak dużo jest pracy przy karczowaniu, ile hektarów do usunięcia, jak stary i zaniedbany jest sad.

Do karczowania używamy koparek, ładowarek, ciągników z odpowiednimi maszynami i naczepami. Posiadam swoich pracowników do karczowania. Sadownik o nic się nie martwi. Dodatkowa opłata (550 złotych za godzinę), jest naliczana jeśli sadownik chce skorzystać z usługi mulczera – informuje nasz portal Grzegorz Budyta.

Grzegorz Budyta prosi również o wcześniejsze rezerwowanie terminów w kwestii karczowania pod numerem telefonu 784 130 282.

Idealny mulcher do sadu bez konieczności wcześniejszego wyrywania drzew?! VIDEO

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

PIORIN: Nowe stawki za badania laboratoryjne i pobieranie prób!

Zobacz jakie obiekty dla jabłek budują się na Ukrainie! FOTO