Hiszpańska katastrofa: zniszczenia sięgają ponad 300 000 hektarów. VIDEO

Mariska de Zoete z Fruca: „Nasze domy i samochody są całkowicie zalane”.
W ubiegłym tygodniu południowo-wschodnie części Hiszpanii zostały uderzone przez wyjątkowo ulewne deszcze i powodzie. Zła pogoda pochłonęła co najmniej sześć ofiar. Szacuje się, że 3500 osób straciło domy z powodu powodzi.

W Murcji i Alicante całe wioski zostały zalane przez ekstremalne opady deszczu. W ciągu ostatnich dwóch dni lokalnie spadło ponad 400 mm. Tak to wygląda z powietrza:

„W piątek po południu wydawało się, że deszcz się skończył. Ale w sobotę rano około godziny 05:00 nastąpiła burza z piorunami. Były gradobicie wielkości piłek golfowych i większych”, mówi Thomas Bos z Thomasola. Burza spowodowała znaczne szkody w Puerto Lumbreras, Murcji i Pulpí. „Wiele pierwszych upraw brokułów, sałaty lodowej i innych odmian zostało utraconych”.

„Ostatnio skontaktowałem się z różnymi rolnikami i grupami. Nie są jeszcze w stanie oszacować szkód jako całości, ale będą niewiarygodnie duże”, kontynuuje Rien. „Jeden rolnik twierdzi, że 90%, jeśli nie 100% jego upraw na grudniowe żniwa zostało utracone. Spodziewają się dużych strat w uprawach …”

300 000 hektarów uszkodzonych
Rzeka Segura wciąż miejscami się przepełnia. Tysiące pobliskich mieszkańców wciąż są ewakuowane ze swoich domów. Wstępne szacunki dwóch stowarzyszeń rolniczych już się pojawiły. Szacuje się, że zniszczenia sięgają ponad 300 000 hektarów. Organizacja plantatorów Aaja Alicante szacuje, że sztorm uderzył w około 150 000 hektarów owoców cytrusowych, warzyw i winogron. Dotknięty obszar leży między Elche i Pilar de la Horadada. Istnieje również obawa, że ​​około 150 000 hektarów zostało utraconych w wyniku szkód spowodowanych przez burzę w Murcji.

Deszcze uniemożliwiły zbiór winogron w Murcji w zeszłym tygodniu. Oznacza to, że eksporterzy nie mogli wysłać swoich produktów do reszty Europy. Kilku eksporterów przewidziało powodzie. Zebrali więcej winogron w poprzednim tygodniu. Zrobiono to w celu uzupełnienia zapasów do chłodni. Eksporterzy ci mogli nadal wysyłać swoje towary na rynek. Było to możliwe dzięki dobrej infrastrukturze Murcji.

W tym regionie 90% areału winogron znajduje się pod zadaszeniem. Oznaczało to, że owoc był w stanie wytrzymać silne opady deszczu. Rolnicy oczekują jednak problemów z wilgotnością w nadchodzących dniach. W zeszłym tygodniu eksporterzy chcieli wysłać pierwsze winogrona do Chin. Teraz będą musieli poczekać osiem dni, a następnie sprawdzić jakość winogron. Ta kontrola jakości jest bardzo konieczna. Owoce są w tranzycie przez długi czas, zanim dotrą do Chin.

Sektor warzyw szklarniowych nie pozostał nietknięty. Region Nijar leży na wschód od Almerii. Mówi się o uszkodzeniu 200 hektarów szklarni warzyw. Poważnie ucierpiała również infrastruktura obszaru uprawy.

źródło: freshplaza.com

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.