w

Henryk Kowalczyk spotyka się z firmami przetwarzającymi jabłka !

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi rozmowy z firmami przetwarzającymi jabłka. W środę z przedstawicielami przetwórców spotkał się wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Sytuacja na rynku

W czasie spotkania wicepremier Kowalczyk omówił aktualną, trudną sytuację na rynku jabłek, w tym prognozowaną dużą krajową produkcję tych owoców w obecnym sezonie.

Dyskutowano nt. uwarunkowań, w których funkcjonują obecnie gospodarstwa sadownicze i zakłady przetwórcze w związku z wybuchem wojny w Ukrainie.

Oczekiwania i plany

Podczas spotkania przetwórcy poinformowali, że uwzględniając dużą podaż jabłek, są w stanie zagospodarować całą ich produkcję, jaka w tym sezonie będzie skierowana do przetwórstwa.

Wyrazili oczekiwanie, że dostawy jabłek do zakładów będą równomiernie rozłożone w okresie kolejnych kilku miesięcy.

Wskazano na potrzebę poszukiwania długofalowych rozwiązań stabilizujących krajowy rynek jabłek w związku z wysoką produkcją, rosnącymi kosztami i niskim udziałem owoców sprzedawanych do bezpośredniej konsumpcji.

Ministerstwo będzie nadal monitorować sytuację na tym rynku i kontynuować rozmowy z jego uczestnikami.

  • źródło: gov.pl
UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Czemu Nie było tam grubego Piotrusia ? Ukrywa się przed wierzycielami ? 1…2…3… takiego jeb**** jeszcze nie było setki dłużników miliony długów l, titanic tonie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyższe emerytury dla rolników ?

Wykarczowanie sadu za dopłatą od Państwa, rozwiązaniem problemu w sadownictwie ?