w ,

Dofinansowanie usług rolniczych – można ubiegać się nawet o 500 tys. zł

Od 7 lipca do 19 sierpnia 2022 r. trwa przyjmowanie wniosków o dofinansowanie usług rolniczych i leśnych w ramach działania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” z PROW 2014-2020. W tym naborze pomocą objęte zostały nowe rodzaje działalności.

Podobnie jak w poprzednich latach z dofinansowania może skorzystać osoba fizyczna, prawna czy jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. Warto jednak podkreślić, że wachlarz działalności, które mogą być objęte wsparciem, został rozszerzony o usługi leśne, a także o te związane z zabezpieczeniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych. Dodatkowo działalność, którą może świadczyć potencjalny beneficjent, może być związana z rolnictwem i leśnictwem w zakresie mycia i dezynfekcji np. specjalistyczne sprzątanie budynków i obiektów przemysłowych lub wykorzystania technologii cyfrowych. W przypadku usług związanych z rolnictwem i tych dotyczących leśnictwa, działalność musi być prowadzona przez co najmniej 24 miesiące poprzedzające dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Maksymalna kwota wsparcia, o jakie można się ubiegać, wynosi 500 tys. zł na jednego beneficjenta. Refundacji podlega standardowo maksymalnie 50 proc. udokumentowanych, kwalifikowanych kosztów inwestycji. Natomiast w przypadku działalności związanej z zabezpieczaniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych i tej z wykorzystaniem technologii cyfrowych jest to 65 proc.

Wnioski do 19 sierpnia 2022 r. przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Dokumenty można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Wniosek można również wysłać w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Więcej informacji – otwórz

źródło: ARiMR

Z propozycją maszyn na dofinansowanie, wychodzi firma, Agrobrad. Przedstawiciele firmy, pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego sprzętu do działalności rolniczej:

Specjalistyczne maszyny oferowane przez renomowaną markę New Holland świetnie sprawdzają się do realizacji wielu prac. Urządzenia charakteryzują się najwyższą wydajnością. Z powodzeniem możesz kupić je do firmy budowlanej. Odnajdą się również w środowisku rolniczym. – informuję przedstawiciel firmy Agrobard.

W naszym asortymencie znajdziesz wielofunkcyjne maszyny budowlane New Holland, takie jak: mini koparki – posiadają ciężar roboczy od 1,7 do 6 ton. Sprawdzą się m.in.. przy kształtowaniu krajobrazu, w rolnictwie oraz ogrodnictwie, koparko-ładowarki – wszechstronne maszyny dostępne w trzech wariantach: od 98 KM do 111 KM, ładowarki kołowe kompaktowe – do wyboru 4 modele o mocy od 58 KM do 75 KM i udźwigu od 1,9 t do 2,5 t.

Sprzedaż maszyn:

Mariusz Olender Kom. 509-149-401

E-mail: [email protected] 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kule gradowe, które spadły tamtego dnia, osiągały nawet wielkość monety o wartości 5 zł

Tarnowskie Góry chwalą się własną odmianą jabłoni