w ,

Czym warto namaczać korzenie przed posadzeniem?

Listopad w sadach to zbieranie jabłek przemysłowych, karczowanie starych nasadzeń, no i oczywiście sadzenie nowych odmian! Cześć sadowników wybiera sadzenie drzewek w sezonie jesiennym a część w sezonie wiosennym. Jeden jak i drugi termin sadzenia ma swoje wady i zalety. Wielu sadowników w ostatnich latach przekonało się o efektach namaczania korzeni drzewek przed posadzeniem w specjalnych nawozach krzemowych oraz bakteryjnych.

Pamietajmy, że krzem (ADESIL) musi ulec rozpuszczeniu w środowisku glebowym, aby przyniósł nam oczekiwane efekty. Produkty krzemowe stosujemy przed sadzeniem drzewek. Krzem zawarty w produkcie ADESIL można stosować na dwa sposoby: jeden to zastosowanie krzemu w roztworze do namaczania korzeni. Tworzy on swoistą powłokę ochronną na korzeniach, dzięki temu zapobiega różnego rodzajom infekcjom. Drugi sposób to zabieg doglebowy. Ważne jest również zastosowanie bakterii pożytecznych (FUNGIZUM)! Zastosowane bakterie do namaczania korzeni odblokowują przyswajalność składników pokarmowych dla nowo posadzonych drzewek oraz zwiększają zdrowotność i odporność rośliny na choroby i szkodniki w nowym sezonie – informuje w video-relacji dr Jan Golba z Akademi Krzemu Perma Guard Agro

Spotkaliśmy się w sadzie pod Nowym Miastem u pana Daniela, aby zobaczyć jak wygląda proces namaczania i sadzenia drzewek jabłoni:

Produkty stosowane podczas namaczania drzewek przez Pana Daniela dostępne na www.pgagro.com

produkt ADESIL – https://www.pgagro.com/adesil-2

produkt ZUMSIL – https://www.pgagro.com/zumsil-garden-line/

produkt FUNGIZUM – https://www.pgagro.com/fungizum-garden-line/

Teraz czy wiosną? Kiedy najlepiej wymienić część sadu? Na jesienne nasadzenie zdecydował się pan Daniel spod Nowego…

Opublikowany przez Perma-Guard Agro Czwartek, 12 listopada 2020


Czytaj również:

Trudny rok dla jabłek w budowaniu plonu i jakości. Efekty stosowania produktów na owocach!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jabłek może być o połowę mniej, niż zwykle w powiecie sandomierskim.

Opłacalności produkcji sadowniczej?! Co sadzić?!