w

Czym myć opryskiwacz ?

Używanie zanieczyszczonego opryskiwacza do różnorodnych zabiegów niesie ryzyko niewłaściwego ich działania, a nawet uszkodzenia chronionych upraw. Można temu zapobiec, myjąc opryskiwacz.

Opryskiwacze stosowane do ochrony roślin i dolistnego nawożenia, narażone są na działanie bardzo wielu środków chemicznych. Część z tych związków wykazuje silne właściwości korozyjne w stosunku do materiałów, z których zbudowane są opryskiwacze. Dlatego nigdy nie wolno pozostawiać nieumytego opryskiwacza czy aparatu z niewykorzystaną cieczą użytkową.

Pozostawione przez dłuższy czas środki ochrony roślin i nawozy działają niekorzystnie na materiały, z których zbudowany jest opryskiwacz.

Poza tym ulegając rozwarstwieniu, tworzą trudne do usunięcia osady w różnych punktach układu przewodzenia cieczy.

Najpopularniejsze i dość bezpieczne w użyciu, ale też mniej skuteczne, są detergenty. Lepsze efekty dają specjalne środki do mycia opryskiwaczy. W sprzedaży znajduje się preparat „PENTA ŁOSZER”, zalecany zwłaszcza po stosowaniu środków ochrony roślin trudno usuwalnych ze ścianek zbiornika i instalacji cieczowej opryskiwacza (jak np. herbicydy: Aminopieliki, Chwastoxy etc.).

Na rynku Polskim obecnie produktów skierowanych do mycia opryskiwaczy jest niewiele.

Pytanie, który faktycznie jest skuteczny ?

Czy koszt takiego zabiegu będzie drogi ?

Gdzie produkt można dostać ?

Czy preparat do-myje nawet ciężkie zabrudzenia ?

Czy można wykorzystywać go do mycia  innych sprzętów w gospodarstwie?

Uznanym przez wielu sadowników i rolników preparatem jest „Penta Łoszer” z polskiej firmy Pentagon Trade.

Osobiście sama stosowałam i z „czystym „ sumieniem POLECAM!  Produkt stosunkowo nie jest drogi – efekty znakomite! Polecił mi go sprzedawca w sklepie (pomyślałam „zaryzykuje”) i pragnę podzielić się swoją opinią z Wami !

JESTEM ZACHWYCONA – NAJLEPIEJ WYDANE 10 zł w gospodarstwie 😉

Warto zaopatrzyć się już wcześniej w produkt, który pomoże nam w codziennych czynnościach ( w gospodarstwie).

Zapytajcie w swoich sklepach ogrodniczych o ten produkt. Jeśli nie ma go dostępnego myślę, że każdy właściciel sklepu sprowadzi ten karton na sklep( to nie duży wydatek  – a znakomity efekt ).

Jeśli chcecie dowiedzieć się gdzie kupić – możecie odezwać się na FUNPAGE „ Pentagon Trade” na pewno firma udzieli Wam informacji odnośnie dostępności produktu.

OPIS PRODUKTU PENTA ŁOSZER :

Penta ŁOSZER preparat czyszczący przeznaczony do mycia opryskiwaczy, nadający się do czyszczenia maszyn rolniczych, cieplarni i innych powierzchni z wykorzystaniem urządzeń i myjek wysokociśnieniowych.

Preparat w formie płynu, przeznaczony do mycia opryskiwaczy, usuwa pozostałe w aparaturze resztki środków używanych w zabiegach agrotechnicznych. Zalecany do czyszczenia po stosowaniu środków ochrony roślin trudno usuwalnych, np. herbicydów zawierających glifosat lub sulfonylomoczniki, ze ścianek zbiornika i instalacji cieczowej opryskiwacza.
Preparat Penta Łoszer należy zastosować po zakończonej pracy. Opróżniony i uprzednio wypłukany zbiornik opryskiwacza należy napełnić wodą do 1/3 objętości, włączyć mieszadło i wlać odmierzoną ilość środka Penta Łoszer. Pozostawić na 30 min. W przypadku mycia zbiornika po zabiegach środkami ochrony roślin zawierającymi glifosat, sulfonylomoczniki należy zwiększyć dawkę i wydłużyć czas do 45 min. Pozostałe elementy opryskiwacza lub miejsca trudno dostępne czyścić z wykorzystaniem urządzeń wysokociśnieniowych. Po zakończeniu mycia zbiornik opłukać wodą. 
DAWKOWANIE 
Mycie opryskiwacza: 250 ml/100 l wody
Mycie opryskiwacza po zabiegu środkami ochrony roślin zawierającymi glifosat lub sulfonylomoczniki: 300 ml/100 l wody Mycie z wykorzystaniem wysokociśnieniowego urządzenia czyszczącego: 100 ml/10l wody.
Mycie ręczne: 50ml/10l wody właściwości myjące.

Pamiętajcie !

Mycie opryskiwacza wymaga użycia odzieży ochronnej, zwłaszcza kombinezonu i rękawic gumowych. Ważne jest również przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy i unikanie zagrożeń dla środowiska.

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Piękną” mamy wiosnę tej zimy…!

Jak pobierać próbki gleby na badanie ?