w

Czy ceny przemysłu wzrosną? Aktualne ceny za jabłka przemysłowe.

Nieliczni sadownicy obecnie są w trakcie zbiorów, znaczna większość zakończyła zbiór jabłek deserowych oraz kończy zbiór przemysłowych. Znaczny wzrost podaży surowca pod koniec października spowodował obniżki cen w punktach skupu. Ceny około 27 października zaczęły spadać z poziomu około 57 groszy/kg na 53 grosze/kg. Kilka dni później odnotowane zostały kolejne spadki na punktach skupu nawet do 45 groszy za kilogram.

Na ten moment niewielu sadowników zbiera jabłka przemysłowe o czym świadczą wyprzątane okoliczne sady.

Obecnie cena na skupach za jabłka przemysłowe wynosi około 47 groszy za kilogram. Pośrednicy za dostawy cało-samochodowe dopłacają dodatkowo od jednego do dwóch groszy na kilogramie.

Sadownicy informują o aktualnych cenach jabłek przemysłowych w swoich lokalizacjach na grupie „Sadownictwo – doradztwo”:

  • Wojciechów 47gr.
  • Sandomierz 47 gr.
  • 47-48 Sandomierz.
  • Gm. Magnuszew 47 ciekawe co dalej 🤔.
  • Błędów i okolice 52.
  • Na dzień dzisiejszy 0,45-0,47 na skupach ja wczoraj na patelnie na Niemcy wysypałem 0,55.
  • Borek gm Gnirwoszow 0,50.

Obecnie sadownicy nie mają dużych ilości surowca na przemysł co według optymistów może korzystnie wpłynąć na wzrost ceny jabłek przemysłowych.

Sadownik apeluje: “…zostaniemy wydojeni jak co roku o tej porze.”

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Witam samozwańczą panią redaktor 🙂 gdzie tr ceny bo ja w białej mam 45 groszy Wilkow 45 Turowa wola 45 Wilkow 45 wilcze Pietki 45 Kowiesy 45 a jakiś gumiak wychwala się ze sprzedaje na Niemcy po 55 szkoda ze to wszystko propaganda jak ten wirus 🙂 ale ludzie kupują miraże. Nawet Pani Krzysio sprzedaje po 45 pozdrawiam niedoszły absztyfikant

Prezes grupy nie zapłacił za jabłka sadownikowi, a wciąż kupuje jabłka od innych…

Jak uchronić się od kradzieży ciągnika?!