w

Sadownik apeluje: „…zostaniemy wydojeni jak co roku o tej porze.”

Jeden z sadowników na forum „Sadownictwo – doradztwo” apeluje do sadowników, przetwórców i skupiarzy:

„…z racji istotnej obniżki cen w skupie jabłek przemysłowych zwracam się do całego grona sadowników o wstrzymanie się z dostawami nawet najmniejszymi naszego surowca. Niestety żyjemy w czasach w których nikt, powtarzam nikt nam nie pomoże by w branży zrobić lepiej , jesteśmy zdani na siebie. Nie wierzcie w żaden związek sadowników itp. Jeśli sami nie postawimy twardego ultimatum odnośnie ceny zakupu to zostaniemy wydojeni jak co roku o tej porze.

Zwracam się jeszcze raz do was drodzy sadownicy, poinformujcie znajomych i sąsiadów o zaprzestanie dostaw.

Niemiecki przetwórco jeśli taktyk twoja dalej taka będzie jak do dziś, to my sadownicy wstawimy ci ten towar ale warty swojej ceny czyli: mała cena – zgniły towar. Czy taka kalkulacja ci się będzie opłacać jeśli przez sita przeleci ci towar? Nie wykorzystuj naszej ciężkiej pracy (…) bo jeśli ludzie zakończą produkcję , a tak będzie bo my młodzi nie będziemy za takie ceny pracować, to liście będziesz tłoczył za kilka lat. Nie oszukujcie nas przetwórnie i skupiarze bo bez nas nie ma was a takie poszanowanie z waszej strony prowadzi do powolnego zaprzestaniu w produkcji. Wzywam was przetwórcy i skupiarze do powrotu ceny z połowy zeszłego tygodnia, abyśmy my sadownicy mogli sprzedać towar bez nerwów.

Sadownicy ci którzy nie chca zastosować się do apelu to niech zmiania branże produkcji lub pójdą do pracy i nie utrudniają innym ciężkiej całorocznej pracy. Pozdrawiam wszystkich i wzywam do działania !!!”

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

3 komentarzy

Umowy kontraktacyjne przed dostawą obowiązkowe?!

Zastrzelono 16-latka podczas zbioru jabłek