w

Czy będzie możliwość wykonania badania technicznego ciągnika bezpośrednio u rolnika?

Jest odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na zapytanie Prezesa Związku Sadowników RP, Posła na Sejm RP Mirosława Maliszewskiego  dotyczące badań technicznych ciągników i przyczep rolniczych. Poseł Maliszewski zwrócił uwagę na pojawiające się problemy   z badaniami technicznymi ciągników na stacjach kontroli pojazdów. Zwrócił uwagę, iż korzystnym byłoby gdyby  Badania techniczne ciągników rolniczych mogły być wykonywane na miejscu w gospodarstwie, dzięki czemu rolnik nie będzie musiał jeździć do okręgowej stacji kontroli pojazdów.
W odpowiedzi na zapytanie możemy przeczytać:

„Uprzejmie informuję, że w Ministerstwie Infrastruktury trwają analizy przepisów pod kątem wprowadzenia zmian w przeprowadzaniu badań technicznych ciągników rolniczych i przyczep rolniczych. Prace te dotyczą:

 umożliwienia przeprowadzania badań technicznych ciągników i przyczep rolniczych na każdej stacji kontroli pojazdów (zarówno okręgowej, jak i podstawowej), oraz

 wdrożenia rozwiązania umożliwiającego przeprowadzanie badań technicznych ciągników rolniczych i przyczep rolniczych w infrastrukturze innej niż stacja kontroli pojazdów (tj. u właściciela lub posiadacza pojazdu).”

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Związek Sadowników RP interweniuje w sprawie importu truskawek

Ministerstwo rolnictwa zapowiada opryski z dronów