w

Czereśnie po 120 zł za kilogram!

Na rynku pojawiły się już pierwsze polskie owoce i warzywa – klienci są zszokowani cenami. Rekordy biją ceny czereśni, które na krakowskim rynku kosztują nawet 120 zł za kilogram!

Cena czereśni sięga absurdu – narzekają klienci krakowskich targowisk. Jak mówią, na niektórych stoiskach można złapać się za głowę. – Czereśnie po 100, a nawet 120 zł. Człowiek się przyzwyczaja, że jest coraz drożej – mówią klienci.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#czereśnie #smaklata #światdobiegakońca #poproszę5kilo #ktobogatemuzabroni #owocesezonowe #fruits #cherry #tasteofsummer

Post udostępniony przez Karolina Bober (@szymkaro)

Sto dwadzieścia złotych za czereśnie to gruba przesada – komentuje ceny na krakowskich targowiskach ekonomista Marek Zuber. Według niego rynek szybko zweryfikuje tak absurdalne propozycje sprzedawców.

źródło: www.radiokrakow.pl

Skąd tak wysokie ceny? Wszystko to wina suszy oraz braku rąk do pracy w rolnictwie – z powodu koronawirusa ograniczono przemieszczanie się ludności, a to oznacza mniej pracowników sezonowych zarówno z kraju, jak i spoza niego.

Sytuację postanowił rozwiązać minister Ardanowski, który wczoraj w rozmowie z RMF FM wskazał, że w rolnictwie powinni zatrudnić się nauczyciele i uczniowie.

Minister Rolnictwa zachęca nauczycieli do zbioru truskawek

źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaki plon pozostał po pięciokrotnych przymrozkach w sadzie Sławka Jarosza?

Niezwłocznie po interwencji UOKiK spłacili zaległości wobec mniejszych kontrahentów na kwotę 400 mln zł.