w , ,

Jaki plon pozostał po pięciokrotnych przymrozkach w sadzie Sławka Jarosza?

Ostatnie miesiące w sadach dostarczyły niestety wiele stresu dla roślin z powodu przymrozków. Czy sadownikom udało w jakiś sposób wspomóc/ochronić rośliny po mroźnych nocach? 

Spotkaliśmy się na koniec maja w gospodarstwie Sławka Jarosza w Stanisławowie, aby sprawdzić jaki plon pozostał po pięciokrotnych przymrozkach:

Produkty stosowane przez Sławka Jarosza:

AlgoHum to jednolita mieszanina substancji humusowych i ekstraktu z brunatnych alg morskich. Użyta tu substancja humusowa to sól potasowa kwasów huminowych i fulwowych, przygotowana z wykorzystaniem rozkładu oksydacyjnego technicznych lingosulfonianów z dominującym udziałem kwasów fulwowych. Drugim składnikiem AlgoHum jest ekstrakt z alg morskich (Ascophyllum nodosum). Produkt zawiera wiele naturalnych aminokwasów, oligopeptydów i hormonów zawartych w algach morskich. AlgoHum działa pozytywnie na rośliny w sposób złożony (stymuluje rozrost korzeni, wspomaga procesy fotosyntezy, stymuluje wzrost). Zmniejsza skutki stresu wynikającego z suszy, zimna, zasolonej gleby. Zmniejsza podatność roślin na choroby, zwiększając w ten sposób jakość i ilość plonów. Wspomaga dynamiczny rozwój bocznych korzeni włosowatych. Nie zastępuje podstawowych nawozów.

Bacter Plant Ogranicza występowanie chorób poprzez zasiedlenie środowiska pożytecznymi mikroorganizmami (efekt zajętego miejsca). Zwiększają zdrowotność i lepszy wigor roślin, indukowany przez metabolizmy bakteryjne. Zapewnia lepszy plon jakościowy o niższej zawartości mykotoksyn i wyższej zawartości cukrów. Gwarantuje brak pozostałości po zastosowaniu środków ochrony roślin. Poprawiają przebieg fotosyntezy (lepszy foto-tropizm roślin) poprzez indukcję metabolitami bakteryjnymi. Ogranicza stosowanie środków ochrony roślin

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Będą kontrole punktów skupu

Czereśnie po 120 zł za kilogram!