w ,

Chińska grupa samochodowa wyciąga pomocną dłoń do Ursusa?

Ursus SA podpisał list intencyjny z chińskim Dongfeng Motor Corporation dotyczący współpracy w zakresie pojazdów elektrycznych i elektryczno-wodorowych – informuje portal bankier.pl

Pozostająca w restrukturyzacji polska spółka poinformowała w komunikacie o podpisaniu listu intencyjnego w „którym uzgodniono, iż strony zamierzają zainicjować współpracę badawczo-rozwojową i przemysłową w celu stworzenia, homologacji, wdrożenia i sprzedaży towarów w oparciu o produkty Dongfeng i europejskie know – how Ursusa”.

Współpraca ma dotyczyć pojazdów  napędem elektrycznym i elektryczno-wodorowym.

– Strony zweryfikują również możliwości wykonalności lokalnej produkcji uzgodnionych modeli.
Strony deklarują, że bliższa współpraca powinna rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku i być kontynuowana w kolejnych latach. Planowana transakcja, jeśli dojdzie do skutku, korzystnie wpłynie na realizację planu restrukturyzacyjnego – dodano.

Grupa Dongfeng, w tym spółka matka Dongfeng Motor Corporation, została założona w 1969 roku, jest jedną z największych chińskich grup samochodowych. Spółka kontrolowana jest przez państwo, a jej siedziba mieści się w mieście Wuhan.

Jej główna działalność obejmuje produkcję całej gamy pojazdów użytkowych, samochodów osobowych, zespołów samochodowych, części i komponentów, maszyn i wyposażenia oraz innych produktów i usług związanych z samochodami. Pojazdy osobowe obejmują samochody osobowe, SUV-y, MPV, mini-CV, itp. Ponadto Grupa Dongfeng produkuje również różne pojazdy bezemisyjne, w tym pojazdy HEV, pojazdy wyłącznie elektryczne i na gaz ziemny.

W trakcie środowej sesji akcje Ursusa potaniały do 0,45 zł. To najniższe zamknięcie dnia w historii jej notowań.

źródło: bankier.pl

Sytuacja legendarnej już marki Ursus jest trudna. Restrukturyzacja działalności przebiega z problemami.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pogoda na dziś: intensywne opady deszczu w niemal całej Polsce.

Czy biedronka azjatycka jest szkodnikiem dla naszych upraw?