w ,

Ceny porzeczki na Broniszach 06.07.2020r.

Polska znajduje się na 2 miejscu na świecie, po Federacji Rosyjskiej w produkcji porzeczek. Powierzchnia uprawy porzeczek ogółem (czarnych i kolorowych łącznie) w Polsce w ostatnich latach wynosiła przeciętnie ponad 44 tys. ha. W tym roku wiele owoców jagodowych rozpocznie później zbiory przez przymrozki. Producenci porzeczek wciąż czekają na oficjalną informacje na skupach o cenach za towar do przetwórstwa, wstępnie mówi sie o cenie od 2 zł do 3 zł za kilogram owoców.

W roku 2019 pierwsze czerwone i białe porzeczki kosztowały na rynku Hurtowym Bronisze od 7 do 8 zł/kg, tańsze były czarne 3,5-4,5 zł/kg.

W roku 2020 w dniu 6 lipca cena za pierwsze porzeczki na rynku hurtowym Bronisze jest stanowczo wyższa, niż w roku poprzednim w analogicznym czasie i wynosi:

Czarna porzeczka opakowanie 2,5 kg (łubianka) – 25 złotych

Czarna porzeczka opakowanie 500 gram – 6 złotych

Czerwona porzeczka opakowanie 2,5 kg (łubianka) – 25 złotych

Czerwona porzeczka opakowanie 500 gram – 6 złotych

Biała porzeczka opakowanie 2,5 kg (łubianka) – 20 złotych

Nie wątpliwe jest, że ceny wyżej podane przez sprzedających stanowią badanie rynku a prawdziwe zbiory rozpoczną się za tydzień.

Agrest na rynku hurtowy Bronisze kosztuje od 10 zł/ łubianka do 20 zł/ łubianka w zależności od koloru, jakości  i wielkości.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmiany związane z szacowaniem szkód i udzielaniem pomocy

Ceny truskawki, borówki, jeżyny na Broniszach 06.07.2020r.