w ,

Ceny polskich truskawek na rynku hurtowym Bronisze

foto: Giełda Goławin - Giełda Truskawki

Polskie truskawki coraz skuteczniej konkurują z greckimi. Cena hurtowa na Broniszach spadła z 42 zł do 25 zł za kg. W detalu jest nieco wyższa. Plantatorzy truskawek spod osłon zapowiadają, że jest szansa na wysyp truskawek po długim weekendzie.

Dobre wieści płyną z największego targu w Broniszach. Coraz więcej jest polskich truskawek, które skutecznie konkurują z greckimi — informuje ekspert rynku Maciej Kmera.

W połowie tego tygodnia nastąpił znaczny wzrost podaży krajowej truskawki szklarniowej. Są jej już ilości „paletowe”. Cena hurtowa nawet spadła z 42 zł za kg do 25 zł za kg.

W detalu cena jest nieco wyższa — 30 zł/kg. Operatorzy rynku prognozują, że w ciągu 10 dni krajowa truskawka wypchnie importowaną z Grecji, tym bardziej że jest już ona droższa. O ile niedawno kosztowała 50 zł za 5 kg, to obecnie trzeba zapłacić już 80 zł za 5 kg.

Nie jest już duża różnica w cenie między grecką a polską truskawką — podkreśla Kmera.

Plantatorzy truskawek spod osłon zapowiadają, że jeżeli utrzyma się ciepła pogoda, to w po długim weekendzie można spodziewać się wysypu polskiej truskawki.

Źródło: PAP / https://businessinsider.com.pl/

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oszustwa cenowe na polskich truskawkach

Wyjaśniamy jak odróżnić polską truskawkę od zagranicznej