w

Black Diamond czyli czarne jabłka. Za kilka sztuk takich jabłek trzeba zapłacić (20$) 75 zł.

W Chinach produkowane są czarne diamenty czyli jabłka „BLACK DIAMOND”.
Te wyjątkowe jabłka rosną na średniej wysokości w Tybecie – 3 100 m. Różnice temperatur między dniem a nocą są duże, jabłka są bardzo narażone na światło słoneczne i ultrafioletowe.
Dzięki unikalnym cechom geograficznym są to idealne warunki dla uprawy czarnych diamentowych jabłek.

Jabłka „Black Diamond” są odmianą jabłek Hua Niu. Ten wyjątkowy sport został opracowany przez specjalne środowisko w Nyingchi i technologię szczepienia rolników. Jabłka z czarnego diamentu są fioletowe a wręcz wpadające w czerń, błyszczące i mają przyjemną konsystencję. Z zewnątrz jabłka wyglądają jak by świeciły przez swój unikalny wosk i są tak piękne jak diament. W ten sposób otrzymali swoje imię.

Od 2011 r. Stworzono sad z około 50 hektarami.  20 000 drzew przyniosło owoce po raz pierwszy w 2015 roku. Jabłka z czarnego diamentu co roku wchodzą na rynek pod koniec października i sprzedawane są na około dwa miesiące. 

Ponieważ chińska produkcja jest ograniczona, a koszty dystrybucji są dość wysokie, drogie jabłka z czarnego diamentu należą do segmentu high-end na rynku. Sprzedaje się je najczęściej w opakowaniach prezentowych złożonych z 6 lub 8 jabłek.

Jak się okazuje sadownicy uprawiający „Black Dimond”  promują jabłka jako smaczniejsze i posiadające więcej witamin niż odmiany Crispers. Jabłka, które oferują sadownicy kosztują 20 $ czyli około 75 zł za kilka sztuk!

źródło informacji i zdjęcia: fresh-plaza & facebook

UDOSTĘPNIJ

9 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Dobry wieczór chciałabym się dowiedzieć gdzie można kupić drzewka sadzonki Black diamond interesuje mnie i bardzo bym prosiła jakby pan mógł wysłać mi adres żeby zamówić sadzonki dziękuję bardzo i proszę o odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udzielanie pomocy de minimis będzie wznowione po 1 stycznia 2019r i wynosić maksymalnie 225 700 000 euro!

Zdziwisz się, ale Greenpeace 10 lat temu mówił o produkcji „bez pozostałości”! Ile pozostałości w której sieci handlowej…