w ,

Apelujemy o ostrożność podczas prac polowych! Chwila nieuwagi, wystarczy, aby doszło do wypadku.

Grójeccy policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas prac polowych, w których dość często uczestniczą dzieci i młodzież. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! Poważnie podejdźmy do zasad bezpieczeństwa!

Trwa sezon prac polowych. Bądźmy ostrożni podczas obsługi maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu, może mieć tragiczny finał.

Nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach! Przewożony materiał jest zazwyczaj sypki albo bardzo niestabilny i ruchomy. Upadek z załadowanej przyczepy może nieść za sobą tragiczne skutki. Nie pracuj w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kieruj pojazdami i maszynami rolniczymi po alkoholu i nie pozwól też, aby czynili to inni.

Szczególną uwagę zwracajmy na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Pamiętajmy, że młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace w ramach pomocy, zawsze pod okiem dorosłych. Szczególną uwagę zwracajmy na najmłodsze pociechy, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki!

Pamiętajmy, to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.

Grójeccy policjanci apelują, aby nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa i poważnie podejść do ich przestrzegania. Chwila nieuwagi może kosztować nas lub naszych bliskich utratę zdrowia, a nawet życia.

zródło: Policja Grójec Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Wypadek podczas podczepiania opryskiwacza do ciągnika!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ekologiczne soki z Grzymkowic wkrótce pobiją Polskę!

Pandemia weryfikuje rynek producentów owoców – są upadłości i przejęcia – mówi Hubert Woźniak.