w

Wypadek podczas podczepiania opryskiwacza do ciągnika!

Prawdziwą tragedią mogło zakończyć się sobotnie zdarzenie w gminie Józefów nad Wisłą. 48-latek podłączał opryskiwacz do ciągnika kiedy jego odzież została wciągnięta przez wałek przekaźnika mocy. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 11:00 w sobotę. 48-latek wykonywał prace rolnicze, w czasie których podłączał opryskiwacz do ciągnika rolniczego. Nagle zauważył, że wałek przekaźnika mocy chwycił i zaczął wciągać jego kurtkę. Mężczyzna usiłował się wyrwać, ale pracująca maszyna nie pozwoliła wyswobodzić się z uścisku. Na szczęście ciągnik pracował na wolnych obrotach i próby uwolnienia się mężczyzny doprowadziły do zatrzymania silnika maszyny i uwolnienia się 48-latka. Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą został śmigłowcem ratunkowym przetransportowany do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W związku z rozpoczęciem sezonu prac polowych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek. Przypominamy, że wszystkie fabryczne osłony maszyn i urządzeń powinny być zamontowane na swo­ich miejscach, a wały przegubowo-teleskopowe oraz końcówki wałów bezwzględnie muszą posiadać komplet osłon. Osłony zdjęte na czas naprawy lub konserwacji powinny być zamontowane niezwłocznie po zakończeniu prac naprawczych. Do pracy z wykorzystaniem maszyn i narzędzi rolniczych należy zakładać ubrania przylegające do ciała, bez zwisających lub luźnych elementów, które mogłyby zostać pochwycone przez elementy mechaniczne Sobotnie zdarzenie pokazuje, że niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa może kosztować utratę zdrowia a nawet życia.

Źródło: Policja Lubelska / Foto ilustracyjne.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nadchodzi kolejny sezon jabłkowy – co czeka sadowników? Jakie będą ceny jabłek w 2021 roku?

Analizy niezbędne do prawidłowego określenia potrzeb nawozowych