Strajk rolników w centrum Wrocławia rozpoczął się w czwartek 15 lutego rano. Kilkaset traktorów zaparkowało przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim i Urzędem Marszałkowskim. Tłumy protestujących zebrały się na ul. Widok przed biurem Komisji Europejskiej. Rolnicy przywieźli trumnę i obrzucili urząd jajami. W proteście użyto syren, palono opony, odpalano świece dymne i petardy, co spowodowało utrudnienia w ruchu.
Protest oficjalnie rozpoczął się o godz. 10.00, ale ciągniki wjechały do centrum wcześniej. Po przedstawieniu postulatów przed biurem Komisji Europejskiej, zgromadzenie zostało rozwiązane o godz. 10.10. Uczestnicy protestu, pod eskortą policji, przeszli pod Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
Protestujący skandowali hasła i nieśli transparenty, m.in. „Bez nas będziecie głodni, nadzy i trzeźwi”. Strajk zakończył się około godz. 16.00.
Postulaty rolników:
- Usprawnienie handlu z Ukrainą.
- Zaprzestanie wdrażania „Zielonego Ładu”.
- Ograniczenie handlu zwierzętami w Polsce.
Wnioski:
Strajk rolników we Wrocławiu był dużym wydarzeniem, które zwróciło uwagę na problemy polskiego rolnictwa. Protestujący rolnicy domagają się zmian w polityce rządu i Unii Europejskiej.