Firma Frusto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i ciągłym zmianom na rynku sadowniczym i warzywniczym. Tym razem postawiła na innowacyjny produkt nawozowy, który został zaprezentowany podczas Targów Warzywnictwa i Sadownictwa 2024 r. w Kielcach.
Jak informuje prezes Frusto, Łukasz Lewandowski, Elplon Sulfer to nowoczesny nawóz siarkowy w formie granulowanej, na bazie nowego minerału w nawożeniu roślin – polihalitu. Produkt ten jest dedykowany pod wszystkie uprawy wrażliwe na chlorki. Co ważne, nawóz wzbogacony został o potas, magnez oraz odżywczy wapń. Elplon Sulfer może być stosowany przed rozpoczęciem wiosennej wegetacji, wpisując się w wymogi dyrektywy azotanowej. Spośród podobnych na rynku produktów wyróżnia się stopniowym uwalnianiem składników pokarmowych (dopasowanych do zapotrzebowania i tempa wzrostu roślin), świetnymi właściwościami rozsiewnymi, niskim indeksem zasolenia oraz neutralnym pH.
Co więcej, zbilansowana zawartość potasu i magnezu zapewnia odpowiednią dostępność, nie zaburzając ich pobierania przez roślinę. Natomiast, dzięki stopniowemu uwalnianiu, siarka jest dłużej dostępna dla roślin. Z kolei dodatek wapnia wpływa korzystnie na pobieranie potasu oraz pełni funkcję odżywczą.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu:
Chcesz wiedzieć, jak jeszcze możesz zadbać o swoje uprawy? Dowiesz się tego m.in. z aplikacji FRUSTO! Jakie korzyści, oprócz solidnego kompendium wiedzy, płyną z korzystania z aplikacji? Doradztwo z komunikatami sadowniczymi, dostęp do stacji meteorologicznych oraz możliwość dokonywania zakupów online. Ponadto jej użytkownicy zyskują: specjalne kody rabatowe na zakupy i sezonowe promocje!
Jak zainstalować aplikację?
W przypadku klientów firmy Frusto wystarczy pobrać aplikację z Google Play (Android) lub App Store (iOS), a następnie zarejestrować się przy użyciu danych znajdujących się na fakturze (otrzymanej od Frusto) lub kodu weryfikacyjnego (o który można poprosić swojego opiekuna handlowego). Po zalogowaniu się – konto będzie indywidualnie skonfigurowane (tzn. pod danego użytkownika). Do lokalizacji użytkownika przypisana zostanie najbliższa stacja meteo, umożliwiając jeszcze lepszą ochronę uprawy przed zagrożeniami.
XK