w

Zwiększenie dofinansowania do usuwania folii rolniczych

Dormagen, Germany - May 5, 2013: Romanian temporary workers harvesting white asparagus from the fields during the season - men following mounds, lifting the foils and cutting the shoots

Zarząd KRIR zwrócił się do Minister Klimatu i Środowiska o zwiększenie dofinansowania do usuwania folii rolniczych. 

Zarząd KRIR zwrócił się do Minister Klimatu i Środowiska o zwiększenie dofinansowania do 800 zł/t odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag w ramach obecnego naboru wniosków o dofinansowanie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Ponadto, KRIR zawnioskował o rozszerzenie tego programu o opony rolnicze.

Program dofinansowania usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej to inicjatywa, która stanowi ważny krok w kierunku ochrony środowiska.

Jednakże obecne dofinansowanie wynoszące 500 zł/t nie pokrywa kosztów związanych z usuwaniem odpadów w sposób ekologiczny i bezpieczny dla środowiska, dlatego wiele gmin nie decyduje się na przystąpienie do programu. W związku z powyższym KRIR wnioskuje o zwiększenie dofinasowania do 800 zł/t, co zachęci więcej jednostek samorządowych do partycypacji w programie.

Ponadto, KRIR wnosi o rozszerzenie programu dofinansowania na opony rolnicze. Opony stanowią znaczący problem dla środowiska, ponieważ ich nieprawidłowe usuwanie skutkuje zanieczyszczeniem gleby i wody. Dlatego uważamy, że rozszerzenie programu dofinansowania na opony rolnicze będzie kolejnym ważnym krokiem w kierunku ochrony środowiska.

Pismo KRIR >>>

autor: Jan Marciszewski

źródło” KRIR

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny ubezpieczeń od gradu wzrosły. Kogo będzie stać ubezpieczać?

Białe truskawki dostępne w Polsce ! Ile kosztują takie rarytasy ?