w ,

Znamy ceny pierwszych polskich truskawek!

zdjęcie ilustracyjne

Miłośnicy owoców z utęsknieniem czekają na pierwsze polskie truskawki. Jeszcze w tym miesiącu na rynku pojawią się owoce szklarniowe, a nieco później tunelowe – podaje Wirtualna Polska.

– Z wieloletniego doświadczenia mogę stwierdzić, że pierwsze polskie truskawki pojawiają się zazwyczaj w drugiej połowie kwietnia. Krajowe truskawki szklarniowe powinny być dostępne od około 20 kwietnia – mówi w rozmowie z WP Finanse Maciej Kmera, rzecznik rynku hurtowego w Broniszach pod Warszawą.

Ile będą kosztowały polskie truskawki szklarniowe?

Pierwsze polskie truskawki szklarniowe zazwyczaj kosztowały około 20-25 zł/kg. Dopytywany o to, czy podobnej ceny możemy spodziewać się również w tym roku, wskazuje, że „pewnie tak”.

– Przez tydzień lub dwa będą królowały polskie truskawki spod szklarni, ale nie będą to imponujące ilości. W tym okresie roku szklarnia musi być bowiem ogrzewana, a koszty energii są odstraszające dla producentów – podkreśla ekspert.

Z kolei na polskie truskawki tunelowe musimy poczekać do pierwszego tygodnia maja. – Jeśli nie będzie załamania pogody, to około 10 maja będzie rosła podaż krajowych truskawek tunelowych – prognozuje rozmówca.

Więcej w Wirtualnej Polsce.

źródło: wp.pl

UDOSTĘPNIJ

Stabilne ceny jabłek deserowych z umiarkowanymi wzrostami

Polskie jabłka eksportowane do Francji i Hiszpanii