w ,

Zerowy VAT na żywność nie został zakwestionowany. Jak długo będzie obowiązywał?

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada przedłużenie zerowego VAT-u na żywność od nowego roku. Taką informację na antenie Radia Lublin przekazał wiceminister finansów, Artur Soboń. Odniósł się on w ten sposób do planowanych zmian w zakresie tarcz antyinflacyjnych.

Wiceszef resortu finansów, Artur Soboń, wskazał, że zmiany wprowadzane w kontekście tarcz antyinflacyjnych nie będą dotyczyły VAT-u na żywność. Informację potwierdził rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel.

– Zerowy VAT na żywność nie został zakwestionowany. Jak długo będzie obowiązywał? Decyzja jeszcze przed nami. Komisarz ds. rolnictwa Unii Europejskiej, Janusz Wojciechowski, mówił, że decyzje dot. taryf w ramach Wspólnoty mają duże szanse na ograniczenie wzrostu cen nawozów, co też przełoży się na ceny żywności. Jest to dość złożony system i trzeba przyjrzeć mu się w całości – powiedział Radosław Fogiel.

W ramach tarczy antyinflacyjnej, która została przedłużona do końca 2022 r., stawka 0 procent VAT obejmuje podstawowe produkty spożywcze opodatkowane wcześniej pięcioprocentowym podatkiem.

Stawka 0 proc. VAT ma także zastosowanie do nawozów, środków ochrony roślin i innych środków wspomagających produkcję rolniczą, a także do gazu ziemnego.

źródło: RIRM

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny ziemi rolnej. Ile kosztuje hektar w 2022 r. ?

Dramat pod siedzibą ARiMR. Ojciec zaatakował córkę nożem. Mężczyzna chciał odwołać darowiznę.