w , ,

Zamiast Gali, posadzić Galiwę?

Sadownicy co roku karczują stare sady i sadzą nowe nasadzenia. Wielu sadowników w obecnym sezonie decyduję się zainwestować w odmiany Gala, czy Golden. Czy warto? Czy nie sadzimy zbyt wiele drzew tych odmian? Czy Galę i Goldena czekają ceny Idareda?

Ceny za jabłka odmiany Gala i Golden są obecnie na granicy opłacalności. Ceny z ekonomicznego punktu widzenia zależą od możliwości sprzedaży owoców. Szansę na dobry zbyt mają owoce o  średnicy  > 75 mm, charakteryzujące się dla danej odmiany paskowanym rumieńcem, bez ordzawień skórki.  Niestety owoce Gali i Goldena charakteryzują się tendencją do ordzawień (klimat Polski), co często dyskwalifikuje je w sprzedaży deserowej.

Szukając alternatywy do sadzenia Gali, znaleźliśmy odmianę Galiwa! 

Galiwa to parcho-odporna czerwona odmiana! Jest idealną odmianą nie tylko do sadów konwencjonalnych, ale i  ekologicznych! Zbiór jej przypada kilka dni przed Goldenem. Owoce są nieco większe od owoców Gali (75 -85 mm). Okres kwitnienia przypada na okres kwitnienia Goldena. Ważną informacją jest to, że siła wzrostu drzew jest średnia. Dodatkowo odmiana ta nie wpada w przemienność i nadaje się do bardzo długiego przechowywania nie tracąc jakości. 

Więcej informacji:

➡️ Zapraszamy do zakupu i odbioru materiału szkółkarskiego odmiany jabłoni Galiwa‼️
✅ Najważniejsze informacje na temat…

Opublikowany przez ARNO – Gospodarstwo Szkółkarsko-Sadownicze Anna i Ryszard Nowakowscy Wtorek, 22 września 2020

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Koniec października: Jabłka przemysłowe 50 groszy za kilogram.

Ułatwienia dla Młodych Rolników przy nabywaniu nieruchomości rolnych