w

Zakłady przetwórcze planują zaprzestać skupu malin

Ceny malin w skupach mają spaść od 3 do 3,50 zł/kg, a w najbliższych dniach zakłady przetwórcze planują zaprzestać skupu malin – mówi Łukasz Cielma z zagłębia malinowego.

Bardzo dobrze, jest to najlepsza wiadomość jaka mogła do mnie dotrzeć. Wiecie dlaczego? Bo to w końcu zmobilizuje nas do tego, żeby wyjść na drogę, a okazja ku temu będzie już niebawem – mówi Cielmus.

Organizowane są strajki i protesty. Kolejne protesty w środę 28 czerwca oraz 3 lipca ze wsparciem Agrounii.

Cena na poziomie 5 zł za maliny to już jest pogarda, ale polskiego chłopa powinno się szanować. W przeciwnym razie są takie akcje – mówi w filmie Cielmus.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

8 komentarze

  1. Cena maliny max 2.5 zł /1kg to jest wystarczająco , jak była cena przez ostatnie lata jakoś nie starjkowali żeby cena byka równa na kolejne lata , ale jak się nakupowalo traktorów , samochodów , mieszkań i na ten rok juz poplanowane inwestycje to by się chciało po 30 zł za kg . Cena powinna się utrzymać przez min 3 lata taka wtedy by mieli szacunek do pracownika jak również pieniądza pozdrawiam maliniarzy .

  2. Tak samo jak cukrownie sprzedali Niemcom i inne duże zakłady. Teraz ci sprowadzają z i przez Ukrainę wszystko co się da. Ogórki już za 2 zł są. Głosować na te same gęby a na pewno będzie lepiej. Powodzenia.

Kończy się skup truskawki w kisten…

Skuteczny sposób przeciwdziałania suszy